Digiturk de Bugün

Konu, 'DigiTürk' kısmında softkedi tarafından paylaşıldı.

 1. softkedi
  Offline

  softkedi Üye Üye

  Kayıt:
  12 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  77
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Şehir:
  samsun
  26 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

  GÜNÜN FİLMLERİ

  19:56 ULAK (DRAM, 2007)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Zamanı ve mekanı belli değil masalımızın... Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, köy köy dolaşıp meseller dillendiren ulak Zekeriya’nın hikayesi bu. Ancak onun hikayesi köyün kimi ileri gelenlerini işkillendirir. Doğrusu o ya, ulağın niyeti de budur; kimilerinin dikkatini celbetmek, kimilerinin maskesini düşürmek...

  Filmde Çetin Tekindor, Şerif Sezer, Hümeyra, Selda Özer ve Yetkin Dikinciler’in yanı sıra, Feride Çetin, Melis Birkan ve Cemal Hünal da rol alıyorlar.  Her filmiyle biraz daha popülarite kazanan ve giderek bir yıldız yönetmene dönüşen Çağan Irmak, bir hayli tartışmalı bir filmle huzurlarımızda. Sessiz sedasız, basından uzakta çektiği “Ulak”, ne “Babam ve Oğlum” ne de “Issız Adam” kadar konuşuldu. Hatta ne de “Mustafa Hakkında Herşey” kadar... Ne var ki, günahıyla sevabıyla da olsa, ilgiyi fazlasıyla hak eden bir film var karşımızda. Eleştirmenlerden köşe yazarlarına, hatta ve hatta salonlara koşan izleyiciye kadar büyük çoğunluk filme nasıl tepki vereceğini bilemedi. Belki de bugünün Türkiye’si için biraz ‘erken’ bir projeydi “Ulak”...

  21:45 HAYALET SÜRÜCÜ (GHOST RIDER, AKSİYON, FANTASTİK, 2007)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Johnny Blaze, tehlikeli motorsiklet sahnelerinde oynayan bir dublördür. Beklenmedik olaylar sonucu babası ve kız arkadaşının hayatı karşılığında ruhunu şeytana satar, ancak bu değiş tokuş onu geceleri ortaya çıkıp intikam alan şeytani ve lânetli bir ruha dönüştürür. Gündüz gözünü budaktan sakınmayan bir gösteri motorsikletçisi olan Johhny, geceleri ise kötülüğün gölgesinde kaçak iblisleri avlayan Hayalet Sürücü olur. Şeytanın isteklerini yerine getirmek zorunda olan Johnny, kaderiyle yüzleşmeye, üzerindeki laneti ve güçlerini masumları korumak için kullanmaya kararlıdır. Artık o motorunu cehennemin ateşiyle alev alev sürmektedir.

  GÜNÜN DİZİLERİ

  21:00 CRASH (DRAM, 2008)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Paul Haggis’in Oscar ödüllü filmi “Crash”ten uyarlanan ve sıra dışı rollerin adamı Dennis Hopper’ı başrole taşıyan dizi, Los Angeles’ta yaşayan farklı kültürlerden ve etnik kökenlerden insanların kesişen hayatlarına odaklanıyor.

  ABD’de ırklar arası çatışmanın girift yapısına kışkırtıcı, cesur bir bakış atan “Crash”, Los Angeles’ta yaşayan farklı kültürlere ve sosyoekonomik geçmişlere sahip bir grup karakterin kesişen yaşamlarını hikâye ediyor. Ve hayatları bir şekilde çakışan kahramanlar üzerinden sosyal ve ırksal hoşgörünün zorluklarını ve Amerikan rüyasının anlamını irdeliyor. Başarılı albüm prodüktörü Ben Cendars; fevri polis Kenny Battaglia; Latin kökenli polis memuru partneri Bebe Arcel; istediği her şeye sahip görünen Brentwood’lu anne Christine Emory; gayrimenkul sektöründe çalışan kocası Peter Emory; eski çete üyesi Eddie Choi; Ben’in şoförü Anthony Adams; Guatemalalı kaçak mülteci Cesar Uman ile ukala, öfkeli polis dedektifi Axel Finet, “Crash”le birlikte hayatlarına misafir olacağımız kahramanlar.

  23:00 HOUSE (DİZİ, DRAM, 2005)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Her bölümde yeni bir gizem ve her bölümde şaşırtıcı bir vak'a. Bunları ancak bu ekip çözebiliyor.

  Dr. Gregory House ve ekibi, doktorların çözemedikleri rahatsızlıkları teşhis etmek ve çok gizemli, kritik vakaları aydınlatmak konusunda uzmandır. Ekibin toplum kurallarına uymayan, antisosyal lideri Dr. House, azmi ve hafiyelik becerileriyle adeta Sherlock Holmes´ü andırır. Bu seçilmiş ekip; yasal ya da değil, teşhisini koyup hastaların hayatlarını kurtarmak için ne gerekirse yapar. Fakat tüm bu dramatik vakaların yanında komik yanlarını kaybetmeyen uzmanlarımız, kendilerini ve de hastalarını eğlendirmeyi ihmal etmez.
   

Sayfayı Paylaş