Canon Ürünleri hakkında önemli detaylar

Konu, 'Multimedya Oynatıcıları' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Canon 250 megapiksel peşinde...

  Canon megapiksel savaşına yeni bir boyut kazandırmak üzere...


  [​IMG]
  Canon 250 megapiksel yeni nesil DSLR sensörünü tanıttı. Japon kamera üreticisi Canon APS-H CMOS sensöre sahip yeni nesil kameraların 250 megapiksel değerinde fotoğraflar çekebileceğini belirterek bu sensöre sahip kameralar ile 18 kilometre öteden geçen bir uçağın üstünde yazan yazının okunabileceğini de iddia etti.
  Bu noktada kamera deneyimi noktasında bambaşka bir çığır açmaya hazırlanan CanonAPS-H CMOSsensörünün 19.580 x 12.600 piksel fotoğraf çekeceğinin altını çizelim...
  [​IMG]

  Şunu belirtmekte fayda görüyoruz. Canon 2007 yılında 50 megapiksel kamera sensörü üzerinde çalıştığını belirtmişti. Aradan tam 8 yıl geçti ve 50 megapiksel DSLR makineleri yeni yeni görmeye başladık. Düz mantıkta gidersek 8 yıl sonra 250 megapiksel kameraları kullanmaya başlayabiliriz öyle değil mi?
   
 2. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Canon Eurasia, 4K video kamera, referans monitörü ve 4K lens modellerini tanıttı. Film yapımcıları ve TV yayıncılarına yönelik olan cihazlar hakkında detayları


  [​IMG]Dünyanın baskı ve görüntüleme teknolojileri lideri Canon, 4K video kamera, referans monitörü ve 4K lens modellerini foto-video sektörünün profesyonellerine tanıttı. VSG Prodüksiyon’da düzenlenen etkinlikte 4K modeller hakkında bilgi verilirken katılımcılar tüm yeni ürünleri de stüdyo deneme çekimleriyle test etme imkânı buldu.
  4K özellikli EOS C300 Mark II video kamera, CN7X17 lens ve 24 inçlikreferans ekranı, film yapımcıları ve televizyon yayıncılığı profesyonelleri tarafından büyük ilgi gördü.
  En yüksek kapasiteli kamera: EOS C300 Mark II

  Çift DIGIC DV5 işlemciyle geliştirilen EOS C300 Mark II, şimdiye kadar üretilmiş en yüksek kapasiteli Sinema EOS video kamerası modeli olarak biliniyor. Sensör okuma hızı iki katına çıkarılan EOS C300 Mark II göz alıcı sinematik detayların yakalanmasına imkan veriyor. 15 durağa kadar dinamik aralıkla CFast karta 4K'da 410Mbps hıza kadar 10-bit 4:2:2 dosya veya 2K/Full HD'de 10/12-bit 4:4:4 dosya kaydetme kapasitesiyle EOS C300 Mark II, post prodüksiyon çalışmaları için uygun videolar sunuyor. Bu kamera profesyonel film yapımcıları ve televizyon yayıncıları için en iyi görüntü kalitesini sunarken; hem televizyon yayıncılığı (3840 x 2160) hem de DCI sinematik (4096 x 2160) çözünürlüklerinde 4K kayıt yapıyor.
  [​IMG]
  12 kg ağırlığında ekran: DP-V2410

  Canon 4K üretim iş akışları için yeni nesil, dayanıklı 24 inç 4K referans ekranını tanıttı. DP-V2410 modeli, hem televizyon yayıncılığı hem de sinema prodüksiyonlarında sette ve sahada kullanılacak şekilde üretildi. Doğru ve güvenilir 4K içerik çıkışı sunan bu yeni ekran, kalite kontrolü için canlı çekimin, odak ve poz doğrulamasının yanı sıra sette renk yönetimi ve renk tonu geçişlerini kolaylaştırıyor.
  Canon'un 4K referans ekranı serisindeki DP-V3010'un yanında yerini alacak olan DP-V2410, müthiş bir renk üretimi doğruluğu ile olağanüstü4K 4096 x 2160 çözünürlük sunuyor. DP-V2410 şık ve dayanıklı bir gövdeye yerleştirilmiştir ve sağlam bir sapı var. Sadece 12 kg ağırlığıyla sette farklı yerlere oldukça rahat bir şekilde taşınabiliyor ve 24 volt DC güç ünitesiyle donatılması gün boyunca çalışabilmesini sağlıyor.
  [​IMG]
  Neme, toza dayanıklı 4K lens: CN7X17

  Canon CN7X17 lens ise 17-120 mm odak uzaklığı ile 7X büyütme ve muhteşem 4K optik performans sunuyor. Servo sürücü ünitesi içeren lens, mobilitenin önemli olduğu çekimler için ideal. Her ortamda güvenilir performans için sağlam ve kaliteli yapıya sahiptir; neme ve toza karşı dayanıklıdır. Kapsamlı lens iletişim seçenekleri (12 pim, EF, Cooke /i) çeşitli üretim stillerini destekliyor.
  [​IMG]

   
 3. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Canon, 5D kamerasını geliştirmek için uzun süre çalıştı ve bu kameranın üstün görüntü kalitesi ve mükemmel özellikleri sayesinde zafere ulaşmış gibi görünüyor.
  Zaman değişti; uzun yıllar boyunca Canon çözünürlük alanında, Nikon da objektif aralığı alanında rekora sahiptiler. Canon, DSLR EOS 5D Mark III ile önceki 21 megapiksellik modeli olan 5D Mark II’ye göre biraz daha iyi çözünürlük sunuyor. Nikon’un 36 megapiksel çözünürlüğe sahip doğrudan rekabet modeli D800 ise Canon’un en son çıkan bu profesyonel fotoğraf makinesine rakip. Peki bunlar fotoğrafçılar için ne anlama geliyor?
  [​IMG]
  Canon ile kesinlikle birinci sınıf fotoğraf kalitesi elde etmek mümkün. 5D Mark III yeni profesyonel fotoğrafçılık seviyesinde en değerli makine olarak yerini buluyor. 36 Megapiksel çözünürlüğe sahip D800 maksimum netliğe sahip olsa da Canon’un 5D Mark III modeli, gürültü ve detay dengesi ile daha iyi sonuç veriyor. 5D Mark III, dikkat çekici ISO 25600’a kadar olan değerleri destekliyor ama bu değer fotoğrafın kalitesinde önemli bir düşmeye sebep oluyor. ISO6400’de ikna edici fotoğraflar sunan makinede ISO 12800’den sonra fotoğraflarda gren seviyesinin artmasından kaynaklanan kalitede bozulmalar başlıyor. Bu yüksek ISO değerleri bazen çok acil veya aşırı karanlık ortamlarda gerekebiliyor. Buna rağmen belirtmek isteriz ki, bu tip ortamlarda çekilen tek bir fotoğraf bazen hiç çekilmemiş bir fotoğraftan daha iyidir.
  Kameranın yüksek çözünürlüğü ISO 100 ayarında çekilen fotoğraf başına 1751 çift çizgi bulunduruyor. Laboratuarımızda ISO 6400 ve üstü değerlerinde çözünürlüğün azaldığını gözlemledik ama yine de kontrast yoksunu ortamlarda 5D Mark III iyi derecede sonuçlar veriyor. Kameranın dinamik aralığı 9-10 durak ortak ISO aralığında.
  Bu makinelerde dikkat edilmesi gereken nokta sadece laboratuarlarda ölçülen 12.2 DeltaE değerindeki doğal renk dengesi için değil. Pratikte çeşitli ortamlarda çekilmiş farklı renk değerlerindeki fotoğrafları internette bulabilirsiniz.
  Ekipman, deneyimli fotoğrafçıları her zaman yönlendirir. Bu yönlendirme kameranın modlarının seçimi ile olur. Bu makinenin otomatik modu (PASM mod) yanında 3 adet de özel modu var. Rahatlık sağlayan fonksiyonları, HDR çekim ve çoklu pozlama özellikleri de makineyi üst sıralara taşıyor.
  Optik vizör görüş aralığı geniş ve gayet parlak. Ayrıca, 5D Mark III yüksek çözünülüklü 3.2 inç ekranı (1.040.000 alt-piksel) ve buna ek olarak tüm ayarları gösteren ikincil bir yardımcı ekrana sahip.
  50D Mark III için ele oturması ve tutuş bakımından söylenecek çok şey yok çünkü daha önceki modellerinin kullandığı rahatlıkla tutulabilen kasanın hemen hemen aynısı kullanılmış. Compact Flash kartının yanında SDHC veya SDXC gibi hafıza kartlarının kullanılmasını destekliyor. Farklı kartları değişik paralel kayıt modlarında kullanabilirisiniz. Örneğin RAW formatında çektiğiniz fotoğrafları, JPEG fotoğraflarınızı kaydettiğiniz karta değil de diğer karta yükleyip bu formatlardan kaynaklanabilecek karmaşafan kurtulabilirsiniz.
  Bir de eksik özellik: Dahili Flaş… Canon 5D Mark III’de dahili flaş olmadığı için, harici flaş üniteleri kullanmak zorundayız. Dahili flaş olmaması sinir bozucu. Karşılaştırmak gerekirse Nikon D800 dahili flaş da içeriyor.
  [​IMG]
  Kameranın üzerindeki kontrol tuşları son derece zekice yerleştirilmiş. 2 adet tekerlek ve bir joystick, fokus ve odaklama modu, ISO ve beyaz dengesi ayarları var. Makinenin otomatik odaklama sistemi 61 adet farklı işleve sahip sensör kullanıyor. Post işlemler de Canon 5D Mark III’e entegre edilmiş. RAW fotoğraflarınızı makine üzerinden işleyebilirsiniz.
  Canon, 5D Mark III’e oldukça başarılı video çekim özelikleri eklemiş. HDMI desteği, kulaklığı ve mikrofonu mevcut. Çekim formatı olarak da kamera, 1080p çözünürlükte saniyede 24,25 veya 30 kare ve 720p çözünürlükte saniyede 50-60 kare destekliyor. Ayrıca alışılmadık MP4 depolama biçimleri de eklenmiş.
  Video çekimini PASM modunda yapabilir ve kayıtlara kamera üzerinden de müdahale edebilirsiniz. Kalite olarak ikna edici… Bununla beraber otomatik odaklama modunda dikkatli olunmalı. Fotoğraflardaki çözünürlüğü daha keskin yapabilirsiniz ancak sürekli hareket eden nesnede bu netliği yakalayamayabilirsiniz. Video çekim modunda, ayarları değiştirirken çıkan sesin çekime yansımaması için dokunmatik fonksiyonları kullanmakta da yarar var.
  5D Mark III, seri çekimde saniyede 5 ila 7 fotoğraf çekebiliyor. Daha iyi bir süre için JPEG formatı tercih edilebilir. RAW içinse 3 saniye gerekiyor. Bu nedenle bu kamera kendi sınıfındaki en hızlı kamera değil, D800 daha hızlı denilebilir. Batarya süresi önceki modellerle aynı: 1.820 fotoğrafa kadar çalışma imkanı sağlıyor. Otomatik odaklama 0,3 saniye, Live-View işlevi ise 1,77 saniye zaman alıyor.
  Sonuç
  Canon EOS 5D Mark III modeliyle her şeyi içeren kapsamlı bir fotoğraf makinesi sunuyor. Fotoğraf kalitesi bakımından her türlü kuşkuları yok ediyor. Keskin, gürültü engelleme ve detaylama yüksek ISO değerleriyle güç kazanıyor. Böylece 5D Mark III en iyiler listesine oturuyor. Megapiksel sayısının az tutulması aslında sevindirici bir durum. Ekipmanı deneyimli fotoğrafçılar için tasarlanmış ve tamamen ikna edici. Sağlam kasa, kullanışlı kontroller, menülere doğrundan erişim ve iyi bir konfigürasyon diğer önemli özellikleri. Ayrıca DSLR kamera ile film çekenler ayrıca bir HD kameraya asla ihtiyaç duymayacaklar.

  Kamera,ülkemizde 8.000 TL civarında bir fiyatla satın alınabiliyor.
  Bu kameranın doğrudan alternatifi Nikon D800. D800, 36 megapiksellik çözünürlüğüyle olağanüstü net fotoğraflar çıkartabiliyor. Bunların yanında EOS’a göre daha hızlı fotoğraf çekebiliyor. Verilerin büyük miktarları performansta biraz yavaşlamaya sorun açsa da, stüdyoda kullanıldığı zaman bu problem olmayacaktır.
  D800’ün ülkemizdeki fiyatı ise 7.000 TL civarında.
   
 4. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [h=1]Canon EOS 5DS'in Minyatür Versiyonu USB Belleğe Sahip[/h][h=2]Canon’un fotoğraf tutkunlarına çok güzel bir haberi var. Firma bu yılın başında duyurmuş olduğu EOS 5DS’in bir minyatür replikasını üretti.[/h][​IMG]Tasarım açısından firmanın üst segment ve profesyoneli makinesiyle aynı olan ürün, Ayrılabilir lenslerinde yer alan USB bellek fonksiyonuyla birlikte dikkatleri üzerine çekiyor. Gelişimi yapılan ürünün 1:2.6 ölçeklendirilmiş replika üzerinde iki farklı lens seçeneği bulunuyor. 24 – 105MM F/4L IS USM ve 70-200mm F/2.8K IS II lens sürücüleri makineye kolay bir şekilde takılıp çıkarılabiliyor.
  [​IMG]
  Her iki lensinde hafıza kapasitesi 8 GB. Canon EOS 5DS’in replikası ve lensinin satış fiyatı yaklaşık olarak 164 Dola değerinde. Eğer sadece lensi satın almak istiyorsanız 82 Doları gözden çıkartmanız gerekiyor. Canon EOS 5DS’in replikasının ne zaman satışa çıkıp çıkmayacağı şu an için bilinmiyor.
   
 5. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  Fotoğraf makinesi alanında dünyanın en iyi iki firmasından biri olan Canon, PowerShot serisine iki yeni ürün daha ekledi: PowerShot SX540 HS ve PowerShot SX420 IS

  [​IMG]
  Canon iki yeni süperzum kompakt fotoğraf makinesi modeli tanıttı. ProwerShot serisine eklenen SX540 HS, 50x optik zumu ile tribünlerden bile çekim yapabilirken hassas sensörü düşük ışıklarda yüksek performans sunuyor. Cep boyutundaki ve farklı renklerdeki SX430 IS modeliyse Minyatür ve Balık Gözü Efekti sunan filtrelerle her anı eğlenceye çeviriyor.

  Canon PowerShot serisine PowerShot SX540 HS ve PowerShot SX420 IS olmak üzere iki yeni süperzum kompakt fotoğraf makinesi eklediğini duyurdu. PowerShot SX540 HS modelinde, sahip olduğu güçlü 50x optik zumlamanın ve ultra geniş açılı lensin en iyi şekilde kullanılabilmesi için inanılmaz bir düşük ışık performansı ve tam yaratıcı kontrol kapasitesi bulunuyor. PowerShot SX420 IS modeli DIGIC 4+ ile birlikte etkileyici bir 42x zum lensi, 20 megapiksel sensör ve otomatik ve basit yaratıcı özelliklerin yanı sıra kolay paylaşım için Dinamik NFC özellikli Wi-Fi işlevi sunuyor.

  [​IMG]

  ZoomPlus ile iki kat yakın: PowerShot SX540 HS

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  modelinde bulunan bir DIGIC 6 işlemci ve 20,3 megapiksel CMOS (CCD) sensör, tüm anılarınızın inanılmaz netlikle yakalanmasını garantiliyor. Yüksek hassasiyetli sensörü harika düşük ışık çekimleri sunarken 50x optik zumu aksiyona yakınlaşmanızı ve karmaşık detayları yakalamanızı sağlıyor. ZoomPlus özelliği ile zum kapasitesini çözünürlük kaybı yaşamadan dijital olarak iki katına da çıkartabilir; ister uzaktaki binaların çekimleri ister stadyum arkasından yapılan çekimler olsun, istediğiniz her şeye ulaşabilirsiniz.

  Geliştirilmiş Zum Kadrajlama Yardımcısı uzun zum kullanırken konunuzun takibini güvenceye almanız için, bir dengeleme modunu aktifleştirir ve fotoğraf makinesi merkezde ve odakta kalmanızı sağlarken konunuzu kolayca seçip kadrajlanmanıza imkan tanır. 24mm ultra geniş açılı lens etkileyici şehir ve engin doğa manzarası çekimleri yapabilmeniz için kareye çok daha fazla şey sığdırmanıza yardımcı olur. Özellikle seyahat anılarınızı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanız için ideal bir özelliktir.

  Çekimleri videoya çeviriyor

  PowerShot SX540 HS, özellikle hevesli film yapımcıları için, MP4 formatında Full HD video çeker ve 5 eksenli Dinamik IS’yi kullanarak hareket halinde yaptığınız çekimlerin her zaman dengeli olmasını garantiler. Üzerinde çok durup vakit kaybetmek istemediğiniz videolarınızdaki görüntüler ve klipler Öykü Anları işlevi tarafından seçilen bir tarihe veya kişiye göre akıllı bir şekilde analiz edildikten sonra birleştirilir ve izleyip paylaşabileceğiniz bir video haline getirilir.

  [​IMG]

  Cep boyutlu güçlü performans: PowerShot SX420 IS

  Kompakt bir gövdede bir araya getirilen 42x optik zum, ZoomPlus ve ultra geniş açı lensiyle

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  , ister gündelik enstantaneler ister nefes kesici seyahat fotoğrafları olsun, her türlü etkinliğin kolayca yakalanması için ideal bir fotoğraf makinesii. 20 megapiksel sensör ile DIGIC 4+ işlemcinin birlikte çalışması sayesinde görüntü kalitesinden asla taviz verilmez ve Akıllı IS sayesinde fotoğraflarınız ve HD videolarınız, bulanıklıktan eser olmadan tüm detaylarıyla gösterilir. Minyatür Efekti ve Balık Gözü Efekti dahil çok sayıda Yaratıcı Filtre seçeneğiyle anında özgün eserler yaratabilirsiniz. 7,5cm (3,0”) LCD ekran ile videolarınızı ve fotoğraflarınızı rahat bir şekilde gözden geçirebilir ve ergonomik sapı sayesinde makinenizi sağlam bir şekilde kavrayıp her koşulda konunuzu dengeli bir şekilde kayda geçirebilirsiniz.

  PowerShot SX540 HS – Temel özellikler:

  • Her türlü özel an için esnek çekim
  • Mükemmel Full HD videolar için ihtiyacınız olan her şey
  • Kolayca bağlanın ve eserlerinizi paylaşın ve yedekleyin
  • İsterseniz basit isterseniz geliştirilmiş bir makine olarak kullanın
  • Rahat çekim ve kolay kadrajlama için tasarlandı
  PowerShot SX420 IS – Temel özellikler:

  • Her türlü konuya yakınlaşmak için yüksek zumlama
  • Tek bir tuş dokunuşuyla mükemmel HD videolar
  • Kolayca bağlanın, uzaktan paylaşın ve çekim yapın
  • Gurur duyduğunuz anlarınız için göz alıcı sonuçlar
  • Bakıp çekme kolaylığıyla yaratıcı olun
  Görüntüleri otomatik olarak yedekliyor

  Bu yeni fotoğraf makinelerinin her ikisinde de dahili Wi-Fi ve Dinamik NFC özelliği vardır. Bu sayede uyumlu akıllı telefonlara, tabletlere veya Canon CS100 gibi depolama cihazlarına kolayca bağlanarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı anında paylaşabilir ve hatta Uzaktan Çekim özelliği ile fotoğraf makinesini uzaktan kumanda edebilirsiniz. Özel Wi-Fi Tuşu, bağlantı özelliklerine ulaşmanız için basit bir kısayol sunarak çekiminizi yapar yapmaz paylaşmanıza yardımcı olur. Her iki makine de, içinizin rahat olması için, internete bağlandıkları anda Image Sync işleviyle fotoğraf ve videolarınızı otomatik olarak Canon’un irista veya Google Drive hizmeti gibi bulut tabanlı hizmetlere yedeklerler.
   
 6. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  [​IMG]
  Canon'un amiral gemisi kamerası olarak tanınan EOS-1D X Mark II'nin tüm özellikleri ve satış fiyatı açıklandı.
  Ürettiği kaliteli

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  makineleri ve lensler sayesinde sektörünün en büyüklerinden birisi olan Canon, profesyonel fotoğrafçılar için üretilmiş yeni DSLR kamerasını tanıttı. "EOS-1D X Mark II" ismini almış olan bu yeni

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  , Canon'un söylediğine göre firmanın amiral gemisi olma ünvanına sahip. DSLR kamera modellerine göre çok iyi özellikleri bulunan kamera, Canon'un son teknolojisiyle üretilmiş olan 20.2 megapiksel, full frame sensörü kullanıyor. Bu sensörün yanı sıra DIGIC 6+ görüntü işlemcisine sahip olan kameranın bu donanımı da Canon'un son teknolojiyle üretilmiş.

  [​IMG]

  14 fps'de 170'e kadar ardışık çekim yapabilen EOS-1D X Mark II, RAW veya JPEG tercihini kullanıcısına bırakıyor (Canon'un söylediğine göre eğer fotoğrafları JPEG olarak çekecekseniz fotoğraf sayısının sınırı yok). Fotoğraf çekme konusundaki başarısını video çekiminde de öne çıkartan kamera, 4K 60 fps veya 1080p 120 fps videolar çekebiliyor. İki video çekim opsiyonu da kameranın her modellerinde mevcut.

  Akıllı

  Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

  üreticilerinin hakettiği değeri vermediği ISO değeri konusunda da özenli davranmış olan Canon, EOS-1D X Mark II'ye 100 ile 51200 arasında değiştirilebilen ISO değeri bahşetmiş. Eğer isterseniz ISO değeri 409600'e kadar da yükseltilebiliyor, fakat 409600 ISO değerini ancak kara delik kadar karanlık bir cismin fotoğraflanmasında kullanabilirsiniz.

  [​IMG]

  EOS-1D X Mark II'nin bir başka gelişmiş özelliği de AI Servo III+ öngörü algoritmasına sahip olması. Bu özel algoritma sayesinde kamera ile çektiğiniz fotoğraflarınız netliği ve keskinliği arttırılabiliyor. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra Wi-Fi, GPS özellikleri de bulunan DSLR kamera, 6000 dolar üzerinden satılacak. Eğer cihazın yanında 64GB CFast hafıza kartı da satın almak isterseniz fiyat 6300 dolarakadar yükselebiliyor. EOS-1D X Mark II'nin Nisan ayında satışa sunulacağı açıklandı.
   
 7. Mehmetkarahanlı
  Offline

  Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

  Kayıt:
  16 Kasım 2014
  Mesajlar:
  593
  Beğenilen Mesajlar:
  76
  Şehir:
  ESKİŞEHİR
  120 Megapiksel sensörlü Canon göründü!

  Canon'un geçen yıl duyurduğu 120 Megapiksel çözünürlüklü DSLR fotoğraf makinesi ortaya çıktı.


  [​IMG]
  Japon fotoğraf teknolojileri firması Canon'un 2015 yılının Eylül ayında geliştirdiğini duyurduğu 120 Megapiksel çözünürlüklü DSLR yani objektifi değiştirilebilir fotoğraf makinesi ortaya çıktı. Geçen hafta Çin'in başkenti Şangay'da düzenlenen Canon Expo isimli fuarda görüntülenen fotoğraf makinesi ilk bakışta firmanın halen satışta olan modeli 5DS'e benziyor.
  [​IMG]
  Şimdilik konsept olarak tasarlanan ve seri üretime geçilmeyen modelin klasik bir DLR modeli andırıyor. Fuarda sadece uzaktan görüntülenmesine izinv verilen fotoğraf makinesinin görüntüleri ise Hong Kong merkezli DCFever tarafından internette yayınlandı. DCFever'ın verdiği bilgileri göre fotoğraf makinesinin tek bir RAW fotoğrafı 214 MB yer kaplıyor. Fotoğraf makinesinin çektiği fotoğraflar 24-70 mm f2.8, 11-24 f4 ve 300 mm f2.8 objektiflerle çekildi. Bu konsept tasarımın seri üretime geçip geçmeyeceği bilinmiyor. Bazı üreticilerin bu tarz denemeler yapıp ürüne dönüştürmedikleri de bilinen bir gerçek.
  [​IMG]
  Günümüzde ortalama bir DSR en az 18Megapiksel çözünürlük sunuyor. Canon'un orta/üst seviye modelleri arasında 50 Megapiksel çözünürlük sunan seçenekler de bulunuyor. Çözünürlük bir noktadan sonra pratikte bir işe yaramasa da detay geriktiren bazı özel durumlarda kullanılabiliyor. Özellike askeri amaçlarla kullanılan bazı özel üretim fotoğraf makinelerinde çok yüksek çözünürlüklü sensörler kullanılıyor.
   

Sayfayı Paylaş