YÖK'ten katsayı açıklaması

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ykmoglu tarafından paylaşıldı.

1. ykmoglu

ykmoglu Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, daha önce Gaziantep'te açıkladığı katsayı formülüne ilişkin olarak, ''O, bazı bakımlardan mevcut mevzuatla uyuşmuyor. Hani çarpılacak diyor ya o terimi karşılamıyor. Onun için belki de bundan vazgeçeceğiz'' dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Özcan, Genel Kurul toplantısına verilen öğlen arasında gazetecilerle birlikte YÖK'ün bahçesinde dolaşarak, soruları yanıtladı.

Bir soru üzerine Özcan, katsayıyla ilgili çalışma yapacak komisyonun toplantının öğleden sonraki bölümünde oluşturulacağını belirtti. Bir gazetecinin, ''Komisyon sizin daha önce açıkladığınız formül üzerine mi çalışacak?'' sorusu üzerine Özcan, kendilerinin bu konuda üzerinde çalıştıkları pek çok alternatif olduğunu söyledi.

Prof. Dr. Özcan, şunları kaydetti:
    ''Bana bunun başka yolları var mı dediniz. Gaziantep'tekini diyorsunuz. Ben de size daha başka şekillerde düşünülebilir diye, tamamen aklımdaki bir şeyi söyledim. Gayet basit bir sistemdi. Ama o bazı mevcut mevzuatlarla uyuşmuyor. Hani çarpılacak diyor ya, o terimi karşılamıyor. Onun için belki de bundan vazgeçeceğiz. Ama benim söylediğim basit bir sistemdi. Herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir sistemdi. Ama yasa ile uyum içinde olmadığı için belki onu hemen diskalifiye ederler.''

2. kucukagac

kucukagac Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Veli olarak Beklemedeyiz....

Sayfayı Paylaş