XP 5 AY Fazla Yaşayacak...!!!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında AloneFanky tarafından paylaşıldı.

1. AloneFanky

AloneFanky Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Microsoft hem OEM olarak hem de normal olarak sattığı Windows XP'yi planlandığından daha geç sürede kaldıracak.

İlk etapta hedeflenen şubat 2008 başı tarihi 30 haziran 2008 tarihine atıldı. Microsoft yaptığı açıklamada eskiye bakıldığında yeni bir işletim sistemi çıktıktan iki yıl sonra eski işletim sisteminin satışının durdurulduğunu, XP'nin ise bunun yarı zamanında piyasadan kaldırılmasının haksızlık olduğunu söyledi.

Ancak Microsoft bu kararı almalarındaki sebebin sadece eski adetleri nediyle olmadığını aynı zamanda kullanıcıların Vista için henüz hazır olmamalarını da belirtti.

İşletim sistemi üreticisi yıl başında Vista çıktığından itibaren yeni işletim sistemine geçiş konusunda sayısız tepkiyle karşılaşmış hatta Dell ilk olarak 'XP'ye geri dönüş' seçeneğini müşterilerine sunmaya başlamıştı.

Microsoft'ta kısa bir süre öncede sizlere duyurduğumuz 'downgrade' CD'leri için bilgisayar yapımcıları ile antlaşmış ve kullanıcılara 'XP'ye geri dönüş' seçeneğini kendisi sunmaya başlamıştı.

Microsoft aynı zaman XP 'starter edition' sürümünü 30 haziran 2010 yılına kadar satmaya devam edeceklerini de belirtti. Yapılan açıklamada dünyada halen Vista'nın istediği minimum özelliklere sahip olamayacak bölgeler olduğu bu nedenle de XP'nin 'Starter Edition' sürümünün satışına belirlenen tarihe kadar devam edeceklerini belirtti.

2. sait02

sait02 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ne xp miş 98i aratmadı tahtına oturdu vista bekleneni vermedi bence ?

Sayfayı Paylaş