Windows Phone Uygulama Geliştirme Ders Videoları Yayınlandı

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Firsttie Akademi, Windows Phone Uygulama Geliştirme Ders Videoları Yayınlandı

Ülkemizde, uygulama geliştirme konusundaki en önemli eksiklik Türkçe kaynak bulunamaması.

Mobil platformların hızla yayılması, bu platfotmlar için önemli bir ihtiyacı da beraberinde getirdi. Mobil cihazlar için uygulama geliştirme artık hobi olmaktan çıkıp hızla büyük bir endüstri halini almaya başladı.Ülkemizde yazılım geliştirme ya da uygulama geliştirme son dönemde genç beyinlerin ilgisini çekmeye başlasa da Türkiye’de bu sektörün gelişmesinin önündeki en büyük engel hiç şüphesiz yardım, destek ve Türkçe kaynak eksikliği oluyor. Yazılım geliştirme için Türkçe kaynak konusunda FirstTie Akademi gönüllü olarak önemli bir açığı kapatmak için çalışıyor.[​IMG]Firsttie Akademi adına açıklama yapan Tuğrul Emre bey, “geçtiğimiz yıl, zamanında yaşadığımız kaynak ve öğretici sorunuyla boğuşan, gerçekten bu işi öğrenmek isteyenlere yardım etme, görevimizi yerine getirmek amacıyla vermiş olduğumuz eğitimleri paylaşma kararı aldık” dedi.Eğitim Videolarının İçeriği;

• Sayısal Veri Tipleri ve Math Sınıfı
    • Sözel Veri Tipleri ve Metotları
    • Dizi ve Listeler
    • Object & Var & Dictionary & Casting
    • Şart ve Döngüler
    • Metotlar
    • Sınıflar
    • Visual Studio Kullanımı
    • Konteynerler (Containers)
    • Operatörler
    • Temel Ön Yüz Bileşenleri (Components)
    • IsolatedStorage
    • Binding
    • Bileşen Stilleri (Component Styles)
    • Kalıtım
    • Erişim Belirleyiciler
    • Using & Predicates & Linq
    • TFS
    • Animasyonlar (Storyboards)
    • Command & Converter
    • Bileşen Olay Durumları (Component Event States)
    • İleri Seviye Bileşenler (Advenced Components)
    • Çoklu Dil Kodlama (Multilanguage)
    • Ses Efektleri (SoundEffectInstance)
    • WebClient

FirstTie Kurucu Ortağı Sayın Tuğrul Emre Atalay ile yaptığımız söyleşide şu açıklamalarda bulundu;Firsttie geliştirmiş olduğu Windows Phone uygulamaları ile üne kavuşmuş genç yerli yazılım geliştirme ekibidir. Son zamanlarda Windows Phone’dan ziyade günümüz teknolojileriyle web uygulamaları geliştirmekle ilgileniyoruz. Diğer yandan da Windows platformuna katkı sağlamak, Windows Phone yazılım geliştirme konusunda istekli ve yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmek amacıyla Firsttie Akademi adı altında eğitimler verdik, veriyoruz, üniversite öğrencilerinin Windows Phone ve Windows 8 yazılım tezlerine yardım ediyoruz. Son olarak Microsoft Windows Platformları Technical Evangelist’i Burak Bayburtlu ile yaptığımız görüşme sonucunda geçtiğimiz sene vermiş olduğumuz Windows Phone 8 Uygulama Geliştirme eğitimlerimizi yayınlama kararı aldık.Tuğrul Emre Atalay sözlerinin devamında, “önümüzdeki günlerde de platforma katkı sağlamak amacıyla ask@firsttie.com adresine atılan soruların uygun olanlarını scrollviwer.com adresinde yayınlayacak, çevrim içi ve dışı etkinliklerde bulunacağız. Umarız ihtiyacı olanlara faydalı oluruz” dedi.

Sayfayı Paylaş