Windows Phone SDK 8.0 Yükleme

Konu, 'Windows mobile' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows Phone uygulamaları geliştirmek için Windows Phone SDK (geliştirme kiti) yüklemeniz gerekmektedir. Bu yükleme için bilgisayarınızın Windows 8 veya 8.1 işletim sistemine sahip olması, ayrıca 64 bit olarak çalışması gerekmektedir. Bu gerekliliğin sebebi ise Windows Phone emilatörünün Hyper-V ye bağlı olarak sanal makina olarak çalışmasıdır.
    Bilgisayarınızın kaç bit olduğunu Bilgisayarıma girdikten sonra sağ tıklayarak özellikler menüsünden görebilirsiniz.

Click here to view the original image of 932x370px.
    Resim-1

Eğer Windows gereklilikleriniz yeterli değilsei paylaşacağım linkten 64 bit Windows 8 yada 8.1 alabilirsiniz (8.1 Öneririm).
    ->

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Şu aşamadan sonra kontrol etmemiz gereken 3 şey kalmakta. İlk olarak Visual Studio 2012 Express veya daha üst sürümlerinden bir Visual Studio sahibi olmalıyız. Eğer öğrenciyseniz, yüksek ihtimalle okullarınızdan alacağınız DreamSpark şifreleri ile Visual Studio ya ve diğer Microsoft Teknolojilerine bedava sahip olabilirsiniz. Microsoft gerçekten öğrencilere yardım ve kolaylık politikası izlemekte. Daha sonra Windows Phone 8 SDK indirip geliştirmelerimize başlayabiliriz. SDK linkini paylaşıyorum, buradan ücretsiz indirebilirsiniz. ->

Şu aşamadan sonra büyük ihtimalle yükleme sorunsuz olacaktır. İstisnai olarak bazı bilgisayarlarda Hyper-V sorun çıkartabiliyor. Eğer şöyle bir ekran ile karşılaşırsanız birazdan paylaşacağım adımları tek tek izleyerek sorunu çözebilirsiniz.

Click here to view the original image of 691x743px.
    Resim-2

Hyper-V Sorun Çözüm :
    Her bilgisayarda farklılık göstermekle birlikte Asus bir makinayı düşünelim. BIOS ayarlarına girerek Hyper-V özelliğini aktifleştirirsek sorun çözülecektir.

Click here to view the original image of 756x440px.
    Resim-3

Eğer Apple ortamında sanal makina ile Visual Studio kullanıyorsanız ve de Windows Phone SDK yüklemek istemekteyseniz sanal makineler için Hyper -V özelliğini açmanız gerekmektedir.

Click here to view the original image of 620x393px.
    Resim-4

Click here to view the original image of 751x639px.
    Resim-5

Bu konudaki soruları bana sorabilirisiniz
    Referanslar

Sayfayı Paylaş