Windows 9 işletim sistemine ilk bakış

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [​IMG]Microsoft'un masaüstü ve mobil çözümü olan Windows 8 geçtiğimiz yıl yeni özellikler ile güncellenerek Windows 8.1'e yükselmişti. (Windows Phone 8.1 henüz Beta aşamasında olup yakın bir zamanda yayımlanacak) Birçok kullanıcıya sorun yaratan Windows 8.1 güncellemesi için Microsoft geçtiğimiz aylarda geniş çaplı Update 1 güncellemesi yayımlamıştı.
    Windows 9 önümüzdeki yıl gelebilir
    Özellikle SLI kullanan oyun severlere sorun yaratan Windows 8.1 güncellemesinden sonra Microsoft'un bir güncelleme daha yayımlaması bekleniyordu. Ancak gelen bilgiler yakın bir zaman içerisinde firmanın Windows 9 ile karşımıza çıkacağı yönünde. Myce.com'a göre Windows 9,2015'in ikinci veya üçüncü çeyreğinde yayımlanacak.
    Windows 9'un Final sürümü yayımlanmadan 2-3 ay önce ön izlemesürümünün sunulacağını göz önünde bulundurursak yeni yıla yeni bir Windows ile girebiliriz. Windows 9'un mobil sürümüne ait henüz bir sızıntı olmadığını belirtmekte fayda var. Bakalım Microsoft, Windows 9 ile yeniden yapılandırılan Windows'u geliştirebilecek mi?

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

İnternet aleminde, henüz piyasaya çıkmamış olmasına rağmen Windows 9 adı altında indirilen dosyalar, bilgisayarınızı ve güvenliğinizi tehlikeye sokacak nitelikte. Bu nedenle indirmemeniz gerekiyor.
    Yapılan açıklamalara göre Windows 9’un piyasaya çıkması en erken 2015, ancak buna rağmen bir çok dosya paylaşım sitesinde Windows 9 sürümüne denk gelmeniz oldukça yüksek bir ihtimal. Bilginiz olsun bu gördüğünüz dosyaların Windows 9 ile uzaktan yakından alakası yok. Sizin Windows 9 sanıp indirmiş olduğunuz şeyler, aslen Windows 7 için geliştirilmiş bir takım yasadışı modlar. Yani zararlı bir takım içeriklerden başkası değil.
    Çıkacak olan Windows 9 ücretli mi olacak, yoksa ücretsiz mi olacak bu konuda her hangi bir bilgi yok. Fakat Youtube veya diğer dosya paylaşım sitelerinde, güya Windows 9 adı altında indirdiğiniz Windows 9 Extreme Edition ya da Windows 9 Professional gibi isimler karşımıza çıkan indirmeler aslında görünümleri ve temaları değiştirilmiş Windows 7 ve 8’den başka bir şey değil. Hatta bazı dosyaların içeriğinde Windows XP ve Vista bile bulunabiliyor.
    İnternette sıklıkla denk gelebileceğiniz bu sahte Windows 9’lar acemi kullanıcıların birçoğunu kolaylıkla kandırabilecek türde. O nedenle şunu bilmenizde fayda var; Microsoft, Windows 9 hakkında herhangi bir final ya da beta sürümü ile ilgili bir açıklama yapmış değil. Yani bu tarz dosyaları indirerek zaman kaybedip, verilerinizi kaybetme riskini almakla kalmıyor, aynı zamanda suç da işlemiş oluyorsunuz.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 9, 32 Bit Bilgisayarlarda Çalışmayacak Mı?

Windows 9 hakkında ortaya çıkan bu yeni haberlere göre Microsoft‘un yeni işletim sistemi sadece 64-bit ve 128-bit bilgisayarlarda kullanılabilecek ve 32-bit bilgisayarlarda çalışmayacak.

[​IMG]Windows 8‘de istediğini bulamayan Amerikalı

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

devi Microsoft, yapım aşamasında olduğu bir süredir bilinen ve deneme süreci geçtiğimiz günlerde Windows 9‘da birçok değişiklik yapmaya hazırlanıyor.

Windows 8′de yer almayan başlat menüsünün geri dönüşü ve Cortana’nın eklenmesi gibi birçok değişiklik bir süredir bekleniyor olsa da, son günlerde ortaya çıkan söylentiler bazı sürpriz değişikliklerin de yeni işletim sisteminde yer alabileceğini gösterdi. Windows 9hakkında ortaya çıkan bu yeni haberlere göre Microsoft‘un yeni işletim sistemi sadece 64-bit ve 128-bit bilgisayarlarda kullanılabilecek ve 32-bit bilgisayarlarda çalışmayacak.

Bu yılın başında Windows XP’yi emekliye ayırarak birçok eski bilgisayar kullanıcısını zor durumda bırakan Microsoft’un yeni işletim sisteminde de benzer bir uygulamaya gitmesi, ağır eleştirilere maruz kalmasına neden olabilir. Amerikalı

devi bu eleştirileri göze alsa bile, Windows 8‘den sonra bir kez daha başarısız olmayı göze alamaz.

Bu yüzden de daha fazla kullanıcıya ulaşmak için elinden geleni yapacak olan firmanın 32-bit bilgisayarları dışarıda bırakmasına pek ihtimal verilmiyor. Şimdilik bu söylentileri doğrulayan veya yalanlayan resmi bir açıklama yapılmamış olsa da, Windows 9‘un 30 Eylül’de düzenlenecek basın toplantısında resmi olarak tanıtılmasıyla birlikte tüm bu iddiaların cevaplanması bekleniyor.

4. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 9K ve 8K Çözünürlük İle Geliyor

Windows 9′da 8K çözünürlük desteği olacak. Microsoft ayrıca DPI oranlama hatalarını bu işletim sistemiyle ortadan kaldıracak.

Microsoft, birkaç gün önce Windows 9′un tanıtım tarihini

. Windows 9 ile yeni bir bildirim merkezine, Başlat menüsüne ve yeni çoklu uygulama pencerelerine kavuşacağımız da bazı sızıntı bilgiler doğrultusunda ortaya çıkmıştı.

Şimdi ise Microsoft’un yeni işletim sistemi, destekleyeceği maksimum çözünürlükle gündeme geldi. Pcportal.org.ru’nun verdiği bilgilere göre, Windows 9′da 8K çözünürlük desteği olacak. Microsoft ayrıca DPI oranlama hatalarını bu işletim sistemiyle ortadan kaldıracak. Yani 8K çözünürlüklü bir monitörde bile Windows 9′uun simgeleri küçücük görünmeyecek, tüm çözünürlük değerleri için makul bir DPI seçeneği bulunacak.
    Windows 9 adına konuşmak için daha çok erken demeyin, yaklaşık 1,5 hafta sonra yeni Windows’un bizlere neler sunacağını görmüş olacağız. Bakalım Microsoft’un Windows 9 tanıtım etkinliği

dünyasında nasıl etkiler yaratacak.

Sayfayı Paylaş