Windows 7 için Service Pack 1 Yolda

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında avant42 tarafından paylaşıldı.

1. avant42

avant42 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Microsoft, en son işletim sistemi Windows 7 için Service Pack 1 üzerinde çalışmayı sürdürüyor.

Within Windows Blog'unda yazan Rafael Rivera'nın aktardığı blgilere göre Windows 7 kayıt defterindeki bazı anahtarlar Service Pack 1 için uygunluğu kontrol ediyor. Rivera daha önce de Windows 7 ile ilgili detayları ortaya çıkarttığı için güvenilir bir kaynak.

İlk servis paketi hali hazırda yayınlanan güvenlik yamalarının ve sorunları gideren düzeltmeleri içeriyor. Bu paket çok önemli çünkü Windows sürümleri, kullanım ömürleri boyunca bir ya da iki kez servis paketiyle destekleniyor. Özellikle yeni bir Windows sürümüne geçmek için ilk servis paketini bekleyen şirketler açısından bu çok önemli. 2001 yılında çıkan Windows XP'nin sadece 3 servis paketi var.

Windows 7 SP1 Test süreci

Rivera'ya göre bu kodlar SP1 test sürecinin çok yakın olduğunu gösteriyor.

Elbette bu doğru olsa bile Microsoft'un SP1'i çıkartmasına daha aylar var. Bu durumda Microsoft, Vista SP1'de yaptığı gibi servis paketini önce bir grup test kullanıcısının denemesine sunuyor.

Ortaya çıkan kayıt defteri anahtarları, Windows Vista ve XP'de uygun bilgisayarları belirlemek için kullanılıyordu. Böylece Windows Update üzerinden servis paketi sunuluyor. Bu öncü küçük grubun testinin ardından, gereken değişiklikler varsa yapılıp geniş kitlelerin kullanımına sunuluyor.

Daha önce Vista'da uyulan zaman çizelgesine uyulursa Windows 7 SP1'in Haziran ayında küçük bir gruba, Eylül ayında ise herkese açılması beklenebilir.

2. cold_X

cold_X Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    iyi olur daha hızlanır vin7

3. fedo

fedo Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ben windows 7 kullanıyorum,yazılanlara göre win 7 -win wistadan daha hızlı dediklerine katılmiyorum çünkü önce wista kullaniyordum ve çok daha hızlı çalışiyodu programlar arası geçişler mükemmeldi program açılışı da öyle ama win 7'de win XP'gibi program arası geçişler ve program açılışları çok ağır bakalım SP nekadar hızlandıracak

4. mertcan_60

mertcan_60 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla ben hala XP deyim :)

5. cold_X

cold_X Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    win 7 yi tavsiye ederim sana

Sayfayı Paylaş