Windows 10’un yeni bir bilinmeyen özelliği daha

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10’da sunacağı AllJoyn isimli bir özellik ile birlikte devrim yaratmayı ve bunu tüm dünyada yaygın haline getirmeyi amaçlıyor.
    Microsoft’un hazırladığı yeni işletim sistemi Windows 10 ile birlikte gelen yenilikler arasında AllJoyn isimli bir yenilik daha eklendi. Bu özellik Windows 10 işletim sisteminin ne kadar günlük yaşama entegre edildiğini gözler önüne sermeyi başarırken, 29 Temmuz’da kullanıcıya dağıtılmaya başlanılacak.
    Windows 10’da yer alan AllJoyn özelliği tüm ev aletleri ile birlikte iletişim içerisinde kalmanızı sağlayacakken, bu projenin üzerinde Kasım ayından beri çalışılıyor. Evde alt yapısı uyumlu olan elektronik aletleri kumanda edebilen sistem, havalandırma, klima, buzdolabı ve kahve makinalarını bile dışarı da olsanız da çalıştırma imkanı sunuyor.
    Bu teknolojiye uyumlu olarak elektronik cihaz geliştiricilerinin üretim sağladığı belirtilirken, bu firmalar arasında Electrolux, Honeywell ve LG’nin yer aldığı belirtiliyor. Çalışmaların gizli gizli sürdürüldüğü açıklanırken, bu teknolojiyi taşıyan cihazların Samsung cephesinden de üretileceği ve bu teknolojinin Windows 10 Mobile işletim sistemli cihazlarda da bulunacağı belirtiliyor.
    Microsoft AllJoyn olarak isimlendireceği bu özelliğin 5 yıl içerisinde tüm dünyada yaygınlaşacağını ve artık kullanmayan hiçbir ailenin kalmayacağını savunuyor.

Sayfayı Paylaş