Windows 10’un Çıkışını Kaçıracak Bilgisayar Üreticileri

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

[h=2]Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 10 resmen satışa çıkacak ama, Windows 10 yüklü bilgisayarlar raflara çok sonradan varacak.[/h]Microsoft’un heyecanla beklenen yeni işletim sistemi Windows 10’un farklı cihazlar için kademeler halinde piyasaya sürüleceğini daha önce bildirmiştik. Burada öncelik en çok kullanıcının bulunduğu masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara verilecek. 29 Temmuz tarihinde resmen çıkacak olan Windows 10, PC sürümü olacak.
    Ancak bilgisayar üreticileri belirlenen çıkış tarihini kaçıracaklar. Microsoft’un Windows işletim sistemlerini çıkarmaya başlamasından beri ilk kez, tüketiciler verilen resmi çıkış tarihinde raflarda yeni Windows ile gelen bilgisayarlar bulamayacaklar.
    Bunun yegane sebebi de Microsoft’un piyasaya süreceği RTM versiyonu üzerinde karar vermeyi hayli geciktirmiş olması. Windows 10’un olabildiğince düzgün çıkmasını neredeyse takıntı haline getiren Microsoft yönetimi, test süresini neredeyse çıkış tarihine kadar uzatmış bulunuyor. Oysa bilgisayarlarına Windows 10 yükleyecek olan üreticilerin gerekli testleri ve ayarları yapabilmeleri için süreye ihtiyaçları var. Ancak bu kez kendilerine bu süre tanınmamış.
    Bu yüzden de Windows 10 yüklü bilgisayarların raflara ulaşması sonbahar aylarını bulabilecek. Bu arada yeni bir sistem alanların, Windows 8.1 işletim sistemini seçmekten başka alternatifleri olmayacak. Tabii resmi lisanslı Windows 8.1 yüklü bir bilgisayar satın almak, doğrudan Windows 10 indirmeye hak kazanmak anlamına geliyor. Ancak Windows 8.1’in piyasada pek o kadar sevilmediğini düşünürsek, önümüzdeki bir kaç ay yeni bilgisayar satışlarında yavaşlama yaşanabileceği düşünülüyor.

Sayfayı Paylaş