Windows 10'da Cortana ve fazlasına yakından bakış

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

'da

ve fazlasına yakından bakış[/h]

'da

ve fazlasına yakından bakış

'un yeni işletim sistemi

'a dair detaylar ve

lar gelmeye devam ediyor.

Microsoft, geçtiğimiz aylarda büyük bir sürprizle Windows 9'u atlayarakWindows 10 işletim sistemini

. Microsoft'un bilgisayarları, tabletleri ve telefonları kapsayacak olan tek işletim sistemi Windows 10, kullanıcıların çok beğendiği Windows 7 işletim sistemine önemli ölçüde benziyor.

'un Windows 10 üzerindeki çalışmaları ise hala sürüyor ve firma işletim sisteminin yeni bir ön izleme sürümü üzerinde çalışıyor.
    Eğer Microsoft'un bu çalışmalarını ve değişikliklerini merak ediyorsanız size iyi bir haberimiz var. Bugün işletim sisteminin 9901 numaralı yeni sürümü sızdırıldı. Yeni sürümün en büyük yeniliği ise Cortana olarak gözüküyor. Windows Phone platformunun kişisel asistanı

, Windows 10 kullanıcılarına da yardımcı olacak.

Öte yandan sızan

da Xbox uygulaması da gözüküyor. Bütün Xbox ekosistemine giriş kapısı işlevi gören bu uygulama başarılara, arkadaş listesine, aktivite kaynaklarına ve Mağaza'ya erişim imkanı veriyor. Bunun yanı sıraMicrosoft, klasik Denetim Masası aracını kaldırıp yerine Ayarlar uygulamasını getirmeyi planlıyor. Ayarlar uygulamasının tasarımının Denetim Masası'na benzediğini de belirtelim.
    Aşağıdaki WinBeta tarafından yayınlanan

Windows 10'un 9901 numaralı sürümüne dair tüm detayları görebilirsiniz. Windows 10 hakkından ne düşünüyorsunuz?

2. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları Windows 10’a ücretsiz geçiş yapabilecek

Microsoft’un davetini uzun süre önce yaptığı Windows 10 etkinliğinde gerçekleştirilen ilk önemli duyuru, yeni işletim sistemine geçişle ilgili oldu. Yazılım devi eski sürümlerden Windows 10’a nasıl geçiş yapılacağını fazla vakit harcamadan açıkladı.

Eski sürümleri kullananların Windows 10’a geçmesi konusunda oldukça istekli gözüken Microsoft, bu isteğini geçiş yöntemiyle de ortaya koyuyor. Windows 10’un yayınlanmasının ardından bir yıl boyunca Windows 7, Windows 8.1 veya Windows Phone 8.1 işletim sistemli cihazlar, Windows 10’a ücretsiz olarak yükseltilebilecek.
    Bu geçiş sürecinde bazı donanımsal kısıtlamaların uygulanması muhtemel gözükse de, Microsoft’un teklifinin Windows 10’a geçişi teşvik edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.
    Etkinlikte sahneye çıkan Microsoft’un Windows’tan sorumlu şefi Terry Myerson, şirketin Windows’u bir işletim sisteminden daha çok bir servis olarak tanımlama vizyonuna ilişkin bilgiler de verdi. Microsoft’un yeni dönemdeki en önemli önceliklerinden birisinin de cihazları sürekli olarak güncel tutmak olacağını söyleyen Myerson, bu desteğin cihazın desteklenen kullanım süresi boyunca devam edeceğini belirttti. Bu da Windows 10 ile birlikte kullanıcıların düzenli aralıklarla güncelleme alacağı anlamına geliyor.

Sayfayı Paylaş