Windows 10 Yükseltme Bildirimleri Artık Görülmeyecek!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 10 Yükseltme Bildirimleri Artık Görülmeyecek!
    Microsoft tarafından Windows 10’un kullanıma sunulmasının ardından Windows işletim sisteminde görünmeye başlanan bildirimler artık görülmeyecek.
    Microsoft tarafından Windows işletim sisteminin son sürümü Windows 10 olarak kullanıma sunulurken, Windows 10 işletim sistemine geçişler ücretsiz bir şekilde sunuldu. Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemine sahip kullanıcılar için sürekli Windows 10’a geçiş konusunda yeni bildirimler görülürken, artık bu konudaki bildirimler için son günler. Microsoft tarafından yapılan son açıklamada 29 Temmuz itibari ile ücretsiz geçişlerin sona ereceği belirtilirken, ücretsiz geçiş yapılacağına yönelik yapılan bildirimler de böylece görülmeyecek. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamada kullanıcıların 29 Temmuz’a kadar ücretsiz geçiş yapabileceği Windows 10 için çağrı yapılırken, Windows 10’u kullanmak isteyen kullanıcıların bu tarihe kadar geçiş yapması gerektiği belirtildi.

Bu tarihten itibaren herhangi bir şekilde ücretsiz geçiş mümkün olmazken, kullanıcıların ücretli Windows 10 satın alması gerekecek.

Ücretsiz geçiş için Get Windows 10 adı verilen uygulama şu anda bilgisayarlara yeni güncellemeler ile birlikte gelirken, bu tarihten itibaren bu uygulama geri çekilecek ve bilgisayarda yer almayacak. Get Windows 10 adı verilen uygulama canlı yayınlarda dahi arka planda çıkması ile popüler olmuş ve bu tür durumlar için Microsoft ciddi eleştiri almıştı. Fakat konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde 29 Temmuz’da bu uygulamanın ve bildirimlerin birden ortadan yok olması pek mümkün değil.

Sayfayı Paylaş