Windows 10 Yaz Aylarında Tam Sürüm Olarak Sunulabilir!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 10 Yaz Aylarında Tam Sürüm Olarak Sunulabilir!

Microsoft’un üst düzey yöneticilerinden olan Terry Myerson bir süre önce yeni windows’un
    önümüzdeki yaz aylarında satışa sunulacağını belirtmişti ve sonraki süreçte ilk teknik önizleme sürümü yayınlanmıştı. Şimdi de Windows 10’un 10051 numaralı yeni teknik önizleme sürümü telefonlara gelmeye başladı.Bu sürümle desteklenen cihaz sayısı artırılarak 35 e çıkarıldı. Ayrıca İnternet Explorer yerine geleceği belirtilen yeni Spartan Web tarayıcısı akıllı telefonlara da geldi, Outlook ve Calender uygulamaları yenilendi.
    Windows 10 işletim sisteminin tam sürümünün yayınlanmasından sonra Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları, işletim sistemlerini Windows 10’a ücretsiz olarak yükselterek bir yıl süresince kullanabilecekler.
    Yeni Windows 10 yazılımı tablet, telefon, bilgisayar ve hatta televizyon dahil birçok farklı cihazda çalışan bir işletim sistemi olacak. Tüm bu cihazlar için tek bir uygulama mağazası olacak ve bilgisayarınıza indirdiğiniz bir uygulamayı aynı şekilde telefonunuzda da istediğiniz taktirde kullanabileceksiniz.
    Geliştiriciler uygulamalarını tablet için hazırladıklarında bu uygulamalar bilgisayar , telefon gibi farklı platformlar altında da çalışabilecek ve böylece yazılımcılar çok daha geniş kitlelere kısa sürede ulaşabilecekler.
    Windows uygulamaları hem dokunmatik arayüzde hemde klavye ve fare ile çok daha uyumlu çalışacak. Klavye ve farenin bulunduğu bir bilgisayarı kullanıyorken, Windows 10 size klasik bir masaüstü arayüzü sunacak. Eğer tablet kullanıyorsanız, işletim sistemi tablet moduna geçerek klavyeyi devre dışı bırakacak ve tamamen dokunmatik arayüze odaklı bir görünüme geçecek.
    Windows 10’un bilgisayar arayüzünde klasik masaüstü görünümü korunacak ve “Başlat” menüsü sabit bir şekilde yine sol alt bölmede bulunacak.

Sayfayı Paylaş