Windows 10 RTM Sürümü Temmuz Ayında Geliyor

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 10 çıkış tarihi belli oldu. Microsoft’un büyük güncellemesi Windows 10, üreticiler için Temmuz ayında tamamlanıyor.
    Geçtiğimiz yıl Eylül ayında duyurulan ve merakla beklenen Windows 10 güncellemesi, artık bir iki ay içinde kullanıcılarla buluşmaya hazırlanıyor. Nisan ayına geri döndüğümüzde, AMD yönetim kurulu başkanı ve CEO’su Lisa Su, Windows 10 güncellemesinin Temmuz ayında dağıtımına başlanacağını belirtmişti.
    Bugün, Rus Windows İşletim sistemi yapıları ile ilgili bir çok bilgiyi sızdıran Wzor kullanıcı adlı geliştirici, Windows 10 RTM (Release to Manufacture) sürümünün, Temmuz ayında yayınlanacağını açıkladı.

WZor, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Windows 10 güncellemesinin RTM sürümünün Temmuz 2015 tarihi için onaylandığını belirtti. Windows 10 RTM sürümünün yapı numarasının ise 10.0.10xxx.16383 olacağını söyleyen Wzor, daha fazla bilgi henüz paylaşmadı.
    Microsoft, Windows 10 yayınlanma tarihi konusunda her zaman ağzını tutmayı başardı. Windows 10 güncellemesinin ücretsiz olarak yayınlanacağının paylaşılmasından sonra tüketiciler de merakla güncellemenin yayınlanmasını beklemeye başladı. Fakat RTM sürümü yayınlanmadan önce Microsoft, son kontrollerini yaparak güncellemeyi yayına hazırlayacak.
    Bu arada, daha yüksek stabilite ve özellik iyileştirmelerinin testi için Windows 10 RTM sürümü ilk olarak Windows Insider programı kullanıcıları için yayınlanacak. Bu sayede alınacak geri dönüşlerle daha kusursuz bir güncellemenin kullanıcılara ulaştırılması planlanıyor.
    Windows 10 güncellemesi, yepyeni bir ara yüz, geri gelen Başlat menüsü ve tüm platformlarda ortak uygulama yapısını getiren Evrensel Uygulama prensibi ile kullanıcılara bambaşka bir deneyim yaşatacak. Microsoft, Windows 10 güncellemesini 190 ülkede, 111 ayrı dilde yayınlayacak ve güncellemenin yayınlanma tarihinden itibaren ilk bir yıl içinde Windows 7, 8 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz olacak.

Sayfayı Paylaş