Windows 10 Redstone Insider Testlerini Yıl Sonundan Önce Başlatacak

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Redmond merkezli yazılım devi Microsoft, Windows 10 güncellemesi ile başlayan değişim sürecinde yeni bir aşamaya geçmeye hazırlanıyor. Temmuz ayında Windows 10 güncellemesini yayınlayan Microsoft, Windows 10 işletim sisteminin ilk büyük güncellemesi Windows 10 Threshold 2’yi de geçtiğimiz hafta yayınlamıştı. Microsoft, şimdi de Windows 10 işletim sisteminin ikinci büyük güncellemesi olan Redstone üzerinde hazırlıklara başladı.

Öncelikle Windows Insider programı ile test sürecine alınacak olan Windows 10 Redstone güncellemesi için Microsoft’un Threshold 2 güncellemesi ile gerekli hazırlıkları kullanıcı bilgisayarlarında da yapmaya başladı. Windows 10 Threshold 2 güncellemesi yüklenen bilgisayarların Registry Editor klasörlerinde Windows 10 Redstone güncellemesinin izlerine rastlandı.
    Konuyla ilgili bir kullanıcı Twitter üzerinden Windows Insider Program Yöneticisi Gabriel Aul’a yönelttiği soruda yapılan bazı değişikliklerin Windows 10 Redstone güncellemesini işaret eden rs1_release için mi olduğunu sordu. Gabriel Aul ise arka planda bazı hazırlıkların yapıldığını fakat şu anda görülecek falan fazla detay olmadığını belirtti.

Microsoft, Windows 10 Redstone güncellemesini iki ayrı güncelleme olarak hazırlayacak. Yeni özellikler ve kullanıcı ara yüzü geliştirmelerine odaklanılan Windows 10 Redstone güncellemesinin birinci sürümü rs1_release adıyla yaz aylarında ikinci ve final güncellemesi ise 2016 yılının üçüncü çeyreğinde yayınlanacak.
    Microsoft, Windows 10 Redstone güncellemesi için acele ediyor. Bu nedenle de yıl sonundan önce Windows 10 Redstone rs1_release sürümünü Windows Insider programı çerçevesinde kullanıcılara test için göndermeyi hedefliyor. Windows 10 Redstone güncellemesinin mobil versiyonu da tahminlere göre Ocak 2016 tarihinde Windows Insider programına dahil edilecek.

Sayfayı Paylaş