Windows 10, Otomatik Yüklenecek!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10'un daha çok kişiye ulaşması için çalışmalarına devam ediyor. Otomatik olarak yüklenecek olan Windows 10 hakkında detaylar

[​IMG]Microsoft firmasının en son çıkarttığı işletim sistemi Wİndows 10, gün geçtikçe daha çok bilgisayar da kullanılmaya devam ediyor. Microsofttarafından da çeşitli çalışmalar ile bu kullanımı arttırılmaya çalışılıyor. İlk çıktığı günden beri hızlı bir şekilde bilgisayarlarda yerini almaya başlayan işletim sistemi, ortalama 110 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde de bu rakamın 1 milyardan fazla olması bekleniyor.
    Windows 10 işletim sisteminin bu sayılara ulaşması için uğraşan Microsoft, yeni bir adım attı. Windows 7 veya Windows 8.1 işletim sistemli cihaz kullanan kullanıcılara, işletim sistemini önerilen güncellemeler olarak sunacak. Daha öncesinde de farklı yöntemler ile kullanıcılara geçiş imkanı sunan Microsoft, geçiş yapmayan kullanıcılara Windows 10'u bu şekilde sunmayı planlıyor. Otomatik güncellemenin açık olduğu bilgisayarlar kendiliğinden yüklenebilecek olan işletim sisteminde, kullanıcılar onay verirse kurulum devam edecek ve tamamen geçiş sağlanmış olacak.
    Şimdilik lisanslı kullanıcılara bu hizmeti sunan Microsoft, Windows 7 veWindows 8.1 işletim sistemlerini korsan kullananlar için de bir çözüm sunmayı planlıyor. Bu işletim sistemlerini korsan olarak kullanan kullanıcılar bilgisayarlarına istedikleri takdirde Windows 10 işletim sistemini kurabilecekler. Kurulumdan sonra da Windows 10 mağazasındansatın alacakları anahtar ile işletim sistemlerini lisanslayabilecekler. İlk etap da ABD'deki korsan kullanan kişiler için sunulacak olan bu imkan, olumlu sonuç alınırsa bütün dünyanın kullanımına sunulacak.

Sayfayı Paylaş