Windows 10 Mobile Yapı 10149 Ekran Görüntüleri ve Yenilikleri Sızdırıldı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 10 Mobile güncellemesi yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Microsoft’un Windows 10 ve Windows 10 Mobile güncellemesi hazırlıkları tam gaz devam ediyor.
    Microsoft, 2014 Eylül ayında duyurduğu Windows 10 güncellemesini, tüm platformlar için ortak alt yapı olarak sunacağını açıklamıştı. Bu nedenle Windows Phone platformu için de Windows 10 Mobile güncellemesi hazırlıkları devam ediyor.
    İlk olarak Ocak ayında duyurulan ve Şubat ayında ilk ön izleme sürümü yayınlanan Windows 10 Mobile güncellemesi için son olarak 16 Haziran tarihinde Yapı 10136 sürümü yayınlanmıştı. Windows Insider program yöneticisi Gabriel Aul’un da doğruladığı üzere şu anda Windows 10 Mobile Yapı 10149 sürümü test ediliyor. Bu yapıya ait sızan bilgilerde ise aşağıdaki detaylar ortaya çıktı.

• Hızlı işlem merkezi kısayolları artık 4 satır (şimdiki 3 satır)
    • Hızlı işlem merkezine el feneri, not(OneNote), hücresel veri ve pil tasarrufu kısayolları eklendi.
    • Project Spartan tarayıcısının adı değişerek Microsoft Edge oldu. Sürümü ise 16.10136.0.0’dan 19.10149.0.0’a yükseltildi.
    • Microsoft Edge’de adres çubuğu alta alındı. (şimdiki üstte)
    • Microsoft Edge’ye Mobil ve Masaüstü görünümü seçenekleri eklendi.
    • Microsoft Edge’de sekmeleri artık tek tıkla görebilmek mümkün.
    • Microsoft Edge dahili PDF görüntüleyiciye sahip.
    • Ses yönetim simgeleri değiştirildi.
    • Uygulamalar ekranında kozmetik iyileştirmeler yapılmış. Harflerin etrafındaki çerçeveler kaldırıldı.
    • Arama çubuğu ise siyah arka plana sahip.
    • İşletim sistemi çok daha hızlı ve daha iyi yanıt veriyor.

MMicrosoft’un bilgileri sızdırılan bu son yapıyı ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor. Fakat Gabriel Aul’un twitter’da belirttiğine göre bir sonraki Windows Insider güncellemesi bilgisayarlar ve akıllı telefonlar için birlikte aynı Yapı numarasında sunulacak. Bu da her iki güncellemenin en geç önümüzdeki hafta yayınlanacağını işaret ediyor.

Sayfayı Paylaş