Windows 10 Mobile Sürümü için Gereksinimler Açıklandı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Windows 10 Mobile Sürümü için Gereksinimler Açıklandı[/h][h=2]Microsoft firması tarafından yapılan açıklamalar içeresinde Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip olacak olan telefonlar için sistem gereksinimleri açıklanmış durumda.[/h][​IMG]Geliştirilen özelliklere baktığımız da çok yakın bir zaman dilimi içerisinde Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip olan cihazın OEM için de aynı şekilde. Bir diğer yandan da özelliklerinin gereksinimlerinin listesi Windows Phone 8.1 sistemine sahip olan telefonların barındırmış olduğu özellikleri içeriyor.
    Windows 10 Mobile işletim sisteminden yararlanmak için bakıldığın da en düşük özellikler, 800 x 480 çözünürlüklü, 512MB RAM, 4GB dahili bellek olarak açıklanmış. En düşük gereksinim için ön kamera ya da blueetooth gibi özellikler de ye almıyor. Ek olarak 32 bit değerin de olan mimari sayesinde çalışmaya da yetiyor. Bu yapılandırma üzerinde yer alan tüm Windows Phone telefonlara baktığımız da Windows 10 Mobile işletim sistemini çalıştırabilecekler

Sayfayı Paylaş