Windows 10 Mobile Redstone Güncellemesi için Testlere Başladı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft, Windows 10 Mobile için Redstone güncellemesinin ilk testlerine başladı. Windows 10 Mobile Redstone güncellemesi ilk ön izleme sürümü ne zaman yayınlanacak?
    Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için Threshold güncellemelerini iki grupta yayınlamış ve şirket içinden gelen bilgilerde bir sonraki büyük güncellemenin de Redstone kod adı ile iki gruba ayrılarak 2016 yılında yayınlanacağı ortaya çıkmıştı. Son gelen bilgilere göre Microsoft, Windows 10 Mobile için de Redstone güncellemesi testlerine başladı.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Bugün gelen bilgilere göre Microsoft’un OSG (İşletim Sistemleri Grubu) ekibi Cuma gününden itibaren toplanarak 10.0.11082.rs1_release.151210-2021 Yapı numaralı Windows 10 Redstone sürümünü test etmeye başlamış. Ve ilk Windows Insider sürümünü de yılbaşından önce dağıtmak için çalışılıyor.

Windows 10 Mobile Redstone güncellemesinin ilk Windows Insider sürümlerinde pek fazla önemli gelişmelerin beklenmemesi gerekiyor. Gelişimin erken safhalarında kullanıcı arabirimi ve geriye dönük uygulama uyumluluğu üzerinde çalışmalar yapılacaktır. Kullanıcı arabirimi ve uygulama uyumluluğu konularında ilerleme sağlandıktan sonra yeni özelliklerin sisteme entegre edilmesi için çalışılacaktır.

Microsoft, Windows 10 Yapı 10586.29 sürümünden itibaren mobil ve Masaüstü cihazlarda ortak sürümü yakaladı. Fakat Windows 10 Redstone güncellemesinde mobil ve Masaüstü geliştirme çalışmalarının paralel olarak ilerletilmesi beklenmiyor. Önceliğin yine masaüstü sürümüne verilmesi beklenirken mobil cihazlar için beklenen ekstra özelliklerin de ilerleyen süreçlerden itibaren insider kullanıcıları tarafından test edilmesine imkan verilmesi bekleniyor.

Sayfayı Paylaş