Windows 10 Mobile için PC Üzerinden Uygulama Yükleme Aracı Yayınladı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft, Windows Phone platformunda bir ilke imza atıyor ve Mağaza dışından oyun ve uygulama yüklemenin önünü açıyor.

Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10149 sürümü ile Windows Phone platformu Ayarlar altında geliştirici seçeneklerine sahip olmuştu. Bu Ayarlar sayesinde uygulama mağazası dışından, PC üzerinden de Windows 10 Mobile akıllı telefonlara oyun ve uygulama yüklemenin yolu açılıyordu.
    Microsoft, dün yayınlanan Windows 10 Insider Preview Yapı 10166 sürümü ve bu güncelleme ile birlşkte gelen Windows 10 SDK Preview üzerinde yeni bit uygulama yüklemenin aracı da kullanıma sunuldu.Microsoft, Windows 10’un son sürümü Yapı 10166 ve SDK Önizleme ile birlikte ayrıca Windows 10 Uygulama Dağıtım Aracı (WinAppDeployCmd.exe) ile Windows 10 Mobile telefonlara Pc üzerinden uygulama yükleme aracını da tanıttı.Windows 10 Uygulama Dağıtım Aracı (WinAppDeployCmd) herhangi bir Windows 10 mobil cihaza Windows 10 PC’den Evrensel Windows uygulaması yüklemek için kullanılabilecek bir komut satırı aracıdır. Kullanıcıların tam Visual Studio çözüm için erişim gerektirmeden, aynı ağda veya USB ile bağlı bir aygıta bir .AppX oyun ve uygulama dosyası kurulumu için izin verir.Microsoft, Windows 10 Mobile güncellemesi üzerinde çalışmalarını Temmuz ayından itibaren yoğunlaştıracağını açıklamıştı. Dün akşam saatlerinde yayınlanan Windows 10 Mobile Insider Preview Yapı 10166 sürümünü test edenler yakında mükemmele yalın bir işletim sistemi kullanacaklarını belirtiyor. Bakalım bundan sonra Microsoft’un Windows 10 Mobile geliştirmeleri ne yönde devam edecek.

Sayfayı Paylaş