Windows 10 Mobile Geldi, Peki Bu Android İçin Ne Demek Oluyor?

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Windows 10 Mobile Geldi, Peki Bu Android İçin Ne Demek Oluyor?

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarların lider işletim sistemi Windows, Microsoft'un yeni pazarlara giriş hedefleri için yavaş yavaş şekilleniyor. Dün aksaşm tanıtılan son bombası Windows 10 ile mobil pazarında önemli gelişmeler yaşanacağa benziyor. Microsoft, tüm cihazlarda aynı çalışabilme özelliğine sahip Windows 10 ile, kullanıcılara ofis gibi veya kişisel bilgileri ya da diğer kullandıkları uygulamalara erişimi tüm Windows 10 cihazlarından erişim imkanıyla buluşturuyor. Peki bu iOS ve Android için ne anlama geliyor ki?
    Cevap uzun vadeli. Microsoft, Google'ın Android ile yaptığı, daha doğrusu Google+ hesabı altında gmail hesabıyla tüm cihazlardan senkronize olup, aynı bilgilere erişim imkanı sunması sebebiyle kullanıcıları adeta Android'e bağımlı hale getirdi ve bu da Android cihazlarının satışının ciddi oranda artmasına sebep oldu.
    Microsoft'ta bunu görmüş olacak ki, yeni işletim sistemi Windows 10 ile köklü bir değişime giderek, nihayet uzun vadeli bir planı hayata geçiriyor. Kısa vadede pek etkili olmayacak olsa da, uzun vadede bilgisayar kullanıcılarının çoğunluğunun Windows kullanması sebebiyle, mobilde de Windows'a geçişler artacak ve Microsoft nihayet Nokia'yı satın alma amacına ulaşarak akıllı telefon ve belkide saat pazarındaki payını gözle görülür biçimde arttıracak.
    iOS kullanıcıları buna karşı çıkacak olsalar da, gelecekte büyük oranda akıllı "cihaz" kullanımının Android ve Windows işletim sistemi üzerinde olacağını düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş