Windows 10 ile Telefonlarda, Native FLAC Ses Formatı Desteği Olacak.

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Windows 10 ile Telefonlarda, Native FLAC Ses Formatı Desteği Olacak.[/h] Joe Belfiore, Windows 10 telefonlar hakkında yeni bilgiler vermeye devam ediyor.

Geçtiğimiz hafta Microsoft‘un Seatlle’daki merkez karargahında yapılan

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

toplantısında akıllı telefonlar için Windows 10 güncellemesiyle ilgili bazı önemli bilgiler paylaşılmıştı. Windows

tanıtımı için düzenlemeden bu etkinlikte Windows 10

sürümü hakkındaki yenilikler de yüzeysel olarak gösterilirken detaya girilmemişti. Microsoft Kurumsal Başkan Yardımcısı ve İşletim Sistemleri Grubu başkanı Joe Belfiore, tanıtım etkinliğinden sonra geçen bir hafta içinde zaman zaman twitter üzerinden kendisine yöneltilen sorulara verdiği cevaplarla de Windows Phone 10‘a dair önemli bilgileri de açıklamış oldu. Bu sorulardan biri ise Windows 10 güncellemesiyle akıllı telefonlarında FLAC Ses formatının desteklenmesi ile ilgiliydi.
    Bu soruya açık bir cevap veren Joe Belfiore, Windows 10 akıllı telefonlar ve küçük tabletler(8″ den küçük) için doğal FLAC Ses Formatı Desteği üzerinde çalıştıklarını ve bu desteği sağlayacaklarını belirtirken, bir parantez açarak fakat bu desteğin ilk yapılarda olmayacağını, ilerleyen güncellemelerde sisteme entegre edileceğini belirtti. Akıllı telefonlar için Windows 10 güncellemesi bu yıl yaz aylarında yayınlanmaya başlayacak. Fakat erken sürümlerde itibaren test etmek ve geliştirme sürecinde katkıda bulunmak isteyenler için Microsoft’un ön izleme programı Şubat ayında yayınlanacak.

Sayfayı Paylaş