Windows 10 Çıkış Tarihi Resmi Olarak Açıklandı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft, Windows 10 güncellemesinin çıkış tarihini resmi olarak açıkladı.

Microsoft, Eylül 2014 tarihinde ilk duyurusunu yaptığı Windows 10 güncellemesi için kesin çıkış tarihini bugün açıkladı. Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Windows 10, 29 Temmuz tarihinden itibaren indirilebilecek.

Windows 10 güncellemesi yayınlanmayacak tarihi konusunda Microsoft, “yaz ayları” şeklindeki açıklama yaparken AMD CEO’su yaptığı açıklamada güncellemenin Temmuz ayı sonunda geleceğini belirterek ilk tarihi vermişti. Windows 10, Windows PC’ler, Windows tabletler, Windows telefonlar, Windows Nesnelerin İnterneti, Microsoft Surface Hub, Xbox One ve Microsoft HoloLens için kullanılabilir olacak.
    Windows 10 güncellemesi, Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcıları için yayınlanma tarihinden itibaren bir yıl süre ile ücretsiz olarak yayınlanacak. Hatta Microsoft bunun için Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına göreceğiniz çubuğunda görünen bir de bilgilendirme göndermeye başladı.
    Windows 10 güncellemesi yaklaşık olarak sekiz aydır Windows Insider programı çerçevesinde kullanıcılarından da katılımı ile birlikte geliştiriliyor. Son olarak bir kaç gün önce Windows 10 Preview YAPI 10130 sürümü yayınlanmış ve bazı hatalar giderilecek yeni özellikler eklenmişti.
    Microsoft’un Windows 10 güncellemesindeki sorun ve hataları gidermek için iki ayı kaldı diyebiliriz. Bu süre içinde mevcut hataların giderilir, sisteme eklenecek olan özelliklerin son halini alması bekleniyor.
    Windows Insider programı kullanıcıları final güncellemesinin yayınlanmasından ile birlikte, isterlerse Windows 10 final sürümünü yükleyip kullanmaya devam edecekler. Dileyen Windows Insider kullanıcıları ise Windows 10 için yayınlanacak ön izleme güncellemelerini almaya devam edebilecekler.
    Microsoft’un, Windows 10 güncellemesini bilgisayarlar için yayınlandıktan sonra ise akıllı telefonlara odaklanacağı belirtiliyor.

Microsoft, yeni işletim sistemi Windows 10’un duyurusunu geçtiğimiz eylül ayının sonunda yapmış, daha sonra da çeşitli etkinliklerle işletim sistemine dair yeni detayları kamuoyuyla paylaşmıştı. Windows 10’un çıkışı için hep 2015 yazını işaret eden şirket, işletim sisteminin kesin yayın tarihini de nihayet açıkladı. Resmi Windows blogunda Microsoft’un Windows şefi Terry Myerson’ın imzasıyla yapılan açıklamada, Windows 10’un 29 Temmuzda yayınlanacağı belirtildi.
    29 Temmuz itibarıyla mevcut Windows 7 ve Windows 8 işletim sistemli cihazları, Windows 10’a yükseltmek mümkün olacak. Windows 10 işletim sisteminin yüklü olduğu cihazlar da bu tarih itibarıyla satışa sunulacak.
    Microsoft tarafından yapılan açıklamada Windows 10 güncellemesinin mevcut Windows cihazları ve uygulamalarıyla uyum içinde olmasına özen gösterildiği belirtilirken, güncelleme sürecinin muhteşem bir deneyim hâline getirilmesi için sıkı bir çalışma yürütüldüğünün altı çizildi. Kullanıcılar ekranın alt kısmında beliren Windows logosuna dokunarak Windows 10 güncellemesi için rezervasyon işlemini gerçekleştirebilecek.

Sayfayı Paylaş