Windows 10, Bu Yaz 190 Ülkede Satışta!

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10'un geliş tarihi ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. Yeni işletim sisteminin bu yaz 190 ülkede satışa çıkacağı belirtildi.

Click here to view the original image of 580x330px.
    [​IMG]Microsoft'un geçtiğimiz aylara tanıtımını gerçekleştirdiği ve önzileme sürümlerini kullanıma sunduğu yeni işletim sistemi Windows 10'un piyasaya çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama geldi. Şirketten verilen bilgiye göre, Windows 10, 2015 yılının yaz aylarında kulllanıma sunulmuş olacak.
    Bu yaz geleceği doğrulandı

Windows resmi bloglarında yer alan bilgiye göre, yeni işletim sistemi bu yaz 190 ülkede ve 111 dilde satışa çıkacak. Daha önceki iddialar işletim sisteminin Haziran ayında kullanıma sunulacağı yönündeydi. Son yayınlanan blog yazısında spesifik bir tarihe işaret edilmese de, yaz aylarında yeni işletim sisteminin kullanıma sunulacağı doğrulanmış oldu.
    Birçok pazarda aynı anda başlayabilir

Bölge ayrımı yapılmayan duyuruda 190 ülkede ifadesinin yer alması yeni işletim sisteminin tüm önemli tüketici pazarlarında aynı anda kullanıma sunulması ihtimalini güçlendiriyor. Daha önceden yapılan açıklamaya göre,Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları merakla beklenen yeni Windows sürümüne ücretsiz güncelleme yapabilecek. Bakalım Windows 10 sıcak yaz aylarının hangi günü karşımıza çıkacak?

2. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft ve Xiaomi, Ortak Windows 10 Teknik Ön İzleme Testlerini Başlattı

Çinli üretici Xiaomi, Windows Phone platformuna giriş yapıyor.

Microsoft, mobil işletim sistemi Windows Phone platformunun daha geniş kitleler için ulaşılabilir olması için önemli stratejik adımlar attı. Geçen yıl Şubat ayında atılmaya başlayan bu adımlar nihayet meyvelerini vermeye başladı.Çin’de düzenlenen WinHEC konferansında bugün Microsoft‘un duyuruları içinde yer alan tanıdık, ama platforma yabancı bir isim vardı: Xiaomi. Şu anda Xiaomi sadece Android ile çalışan mobil cihazlar üretiyor, ancak Çin OEM Windows 10‘u kendi akıllı telefonlarında test etmek için seçilmiş bir grup üzerinde Microsoft ile bir programa girdi.“Xiaomi Mi 4 kullanıcıları arasından seçilmiş bir grup ile yeni bir program sayesinde, Windows 10 testine yardımcı olacak ve daha sonra bu yıl gelecek sürüm için katkıda bulunmaya davet edilecekler. Bu kullanıcılar Microsoft’a geri bildirim sağlayabilmek için Windows 10 Teknik Önizleme indirme fırsatına sahip olacak.”Çin ve Hindistan gibi büyük ölçekli pazarlarda oldukça güçlü satışlara imza atan Xiaomi’nin Windows Phone platformuna gelmesi, platformun gelecekteki pazar payı açısından oldukça önemli. Xiaomi’nin en çok satan modeli Mi 4 ile Windows Phone platformuna giriş yapması ise firmanın bu platforma verdiği önemi göstermesi açısından önemli.

3. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Microsoft, Qualcomm DragonBoard 410C için Windows 10 Desteğini Açıkladı

Microsoft, Windows 10 güncellemesiyle birlikte çok geniş bir donanım desteği sunuyor.
    Redmond merkezli teknoloji devi Microsoft, Çin’de bu sabaha karşı başlatan WinHEC Konferansında önemli duyurulara imza attı. Lenovo ve Xiaomi’nin Windows akıllı telefonları, Windows 10 güncellemesiyle gelen donanım destekleri bunlardan bir kaçı olurken, Microsoft yeni donanım desteğini daha duyurdu.
    Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberimizde Qualcomm’un yeni DragonBoard 410C test kitini duyurduğunu belirtmiştik. Microsoft da bugün WinHEC konferansında yaptığı açıklamayla DragonBoard 410C test kiti için Windows 10 Desteğini duyurdu.Yapılan açıklamada “Microsoft, ekransız ya da küçük form faktörlü IOT cihazlar için özel Windows’un yeni ücretsiz sürümünü piyasaya sürecek” denildi. Bu platform küçük cihazlar için Raspberry Pi gibi yeni bir Windows sınıfı oluşturacak. Microsoft’tan yapılan açıklamada şöyle denildi:“Windows 10, ağ geçitleri gibi kısıtlı cihazlar, ATM ve Ultrason makineleri gibi güçlü cihazlardan, IOT cihazlarına kadar farklı gruplarda cihazlar için sunulacak. Raspberry Pi Vakfı, Intel ve Qualcomm gibi firmalarla yapılan ortaklıklar sayesinde ticari cihaz üreticileri, hobi ve öğrenciler için harika seçenekler sağlayacaktır. “Microsoft bugün, Windows 10 cihaz ailesine Qualcomm DragonBoard 410C için destek eklediğini duyurdu. Peki bu test kartı ne gibi özelliklere sahip? Dilerseniz bir haz atalım. Qualcomm DragonBoard 410C entegre Wi-Fi, Bluetooth, GPS ve akıllı telefon sınıfı Snapdragon 410 yongasetli ilk, Windows 10 geliştirici kartıdır.DragonBoard 410C Özellikleri:

• CPU: Çekirdek başına 1.2 GHz hızında dört çekirdekli ARM Cortex-A53 CPU; 64-bit
    • Grafik: 400 MHz yüksek kaliteli grafikleri ile Qualcomm Adreno 306 GPU
    • Video:1080p HD video oynatma ve H.264ile çekme (AVC)
    • Fotoğraf Makinesi: Donanımında yapılan noise reduction, JPEG dekoder ve diğer post-işleme teknikleri ile 13 megapiksel kamera desteği
    • Bellek: LPDDR2 /3 533MHz Tek kanallı 32-bit (4.2GBps) olmayan POP / eMMC4.51SD3.0(UHS-I)
    • Entegre Bağlantı:Qualcomm VIVE 802.11b / g / n, Wi-Fi, Bluetooth, FM
    • Entegre Lokasyon: Qualcomm IZat Gen8C
    • İşletim Sistemi: Android ve Linux

DragonBoard 410C geliştirme kitinin dağıtıcılara yaz aylarında ulaştırılması beklenirken, küresel bazda gömülü bilgisayar ürünleriyle ilgili inovasyonlar geliştirilmesine yardımcı olarak önemli bir rol alacağı belirtiliyor.

4. Mehmetkarahanlı

Beğenilen Mesajlar:
    76

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Lenovo en sonunda Windows ile çalışan bir akıllı telefon çıkarıyor. Microsoft Çinli devi bugün Çin’in Shenzhen şehrinde düzenlenen WinHEC konferansında yeni iş ortağı olarak açıkladı. CNBC’nin haberine göre, Lenovo’nun yeni Windows telefonları yılın ilerleyen aylarında China Mobile tarafından dağıtılacak.
    Lenovo’nun telefonlarının Microsoft’un mevcut mobil işletim sistemi Windows Phone ile mi, yoksa ve PC, tablet, akıllı telefonlarda çalışabilecek Windows 10 ile mi yüklü olarak geleceği henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak etkinlikte gösterilen bir sunum sayfası ilk seçeneğin gerçekleşebileceğini, Lenovo’nun bir Windows Phone cihazı çıkaracağını gösteriyor. Windows 10’un çıkışının gerçekleşeceği dönemde bir Windows Phone cihazı çıkarmak tüketicilerin kafasını karıştırabilir.
    Microsoft Lenovo’nun yanı sıra Xiaomi ile de işbirliğine gidiyor. Seçilmiş bir Xiaomi Mi 4 kullanıcı grubu Windows 10’u cihazlarında test edebilecek. Ancak bu durum Xiaomi’nin tüketiciler için bir Windows cihazı çıkarmaya hazır olduğu anlamına gelmiyor.
    Xiaomi’nin gerçek bir Windows telefonu üretmesi sürpriz olabilir. Şirketin kullanıcılarına çeşitli yazılımlar ve servisler çoğunlukla Android’in özelleştirilmiş bir versiyonu aracılığıyla sunuluyor. Eğer Windows 10’un mobil versiyonu da Windows Phone cihazlarında olduğu gibi bir deneyim sunarsa, Xiaomi’nin hareket edeceği çok fazla alan olmayacaktır.

Sayfayı Paylaş