Windows 10 alacak ilk Lumia telefonlar açıklandı

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Geçtiğimiz yılın kasım ayında, Microsoft tüm Windows Phone 8 ile çalışan Lumia telefonların Windows 10 Mobile işletim sistemine kavuşacağını açıklamıştı. Dün itibariyle PC için yayınlanan Windows 10’dan sonra da, çok sayıda Windows Phone kullanıcısı yeni işletim sistemine ne zaman kavuşacağını merak etmeye başladı. Dün itibariyle Güney Afrika’dan bir Microsoft yetkilisinin yaptığı açıklama ile telefonlara Windows 10’un gelmesinin Kasım’a kadar sürebileceğini

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

.
    Bu hafta itibariyle de Microsoft’un sitesinde Windows Phone 8 ile çalışan ve yayınlandığı zaman ücretsiz güncelleme alacak 10 adet telefon belirdi. Neowin sitesinin yaptığı habere göre, aşağıda bulunan 10 cihaz, hazır olduğu gibi Windows 10 Mobile’a kavuşan ilk telefonlar olacak. Microsoft yetkilisinin Neowin’e yaptığı açıklama şu şekilde: “Bu listede açıklanan modeller, Windows 10 güncellemesini alacak ilk telefonlardan oluşuyor. Donanım yeterliliğine göre bazı cihazlarda kimi özellikler değişkenlik gösterebilecek olsa da, Lumia Denim yazılımıyla çalışan tüm Lumia telefonlara Windows 10 getirmek istiyoruz.”

• Lumia 430
    • Lumia 435
    • Lumia 532
    • Lumia 535
    • Lumia 540
    • Lumia 640
    • Lumia 640 XL
    • Lumia 735
    • Lumia 830
    • Lumia 930
    Listede eksikliği göze çarpan önemli Lumia modelleri bulunuyor. İkisi de 1 GB’dan daha düşük miktarda RAM’e sahip oldukça popüler Lumia 520 ve Luma 630/635 modellerinin ilk etapta Windows 10’a kavuşamayacak olması biraz üzücü. Ancak üst sınıf modellerden 1520’nin de listede olmaması enteresan bir gelişme olarak görülebilir. Yine de bu ilk dalgadan sonra da çok sayıda Lumia telefonun Windows 10 Mobile alacağını duyuralım.

Sayfayı Paylaş