Uygulama Geliştiricilerine Müjde, Android Studio 1.0 Resmi Olarak Duyuruldu!

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Uygulama Geliştiricilerine Müjde, Android Studio 1.0 Resmi Olarak Duyuruldu![/h][​IMG]
    Apple'ın iPhone'u ilk tanıttığı ve iOS işletim sistemini denediğim gün hayata bakışım değişmişti. Sonra Google'ın da akıllı telefon işine gireceği haberleri gelişmiş ve heyecanım kat ve kat artmıştı ve nihayet o gün gelişp çatmış ve Android tanıtılmıştı.İlk Android telefonum olan Nexus One, hala antika olarak kasamda duruyor. İlk Android telefonumu elime aldığımda bununla neler yapabileceğini bugünkü gibi tahmin edemiyordum. Eğer siz de bir uygulama geliştiricisiyseniz, bu haberimiz sizleri ilgilendiriyor.
    Android, nativ olarak JAVA programlama dilini kullanmaktadır ve bir çok JAVA programcısı IntelliJ IDEA'yı bilir. Bu kanaatimce en iyi IDE (Integrated development environment), Türkçe olarak Tümleşik geliştirme ortamı seçeneğidir. Google'da benim gibi düşünüyor olsa gerek ki, Android için geliştiricilere sunduğu Android Studio da IntelliJ IDEA'nın alt yapısını kullanmaktadır ve Google tarafından ücretsiz olarak sunulmaktadır.
    Bu zamana kadar BETA yayında olan Android Studio, artık resmen 1.0 versiyonuna kavuştu. Bu adımla birlikte artık Eclipse, Android için resmi geliştirme ortamı olma özelliğini yitirip yerini Android Studio'ya devretmiş bulunmaktadır.
    Android Studio 1.0'ı indirmek için

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

.
    Not: Android Studio'nun eski versiyonu zaten bilgisayarınızda kuruluysa, güncellemeyi yaptıktan sonra /sdk klasörünü android-studio klasörünün dışına çıkarmanız gerekiyor.

Sayfayı Paylaş