Ünlü sanatçı yaşamını yitirdi

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında cihat çapa tarafından paylaşıldı.

1. cihat çapa

cihat çapa Guest

Sanatçı Ferdi Özbeğen , tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştıma Hastanesi'nde hayatını kaybetti.
    Sanatçı Ferdi Özbeğen, solunum yetmezliği sebebiyle Pazar günü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılmıştı.Doktorları yoğun bakımdaki sanatçının enfeksiyon nedeniyle hayati tehlikesinin olduğunu belirtmişti.Özbeğen akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Uzun süredir kanser tedavisi görüyordu
    12 yıldır kanserle mücadele eden Türk müziğinin dev ismi Ferdi Özbeğen, son olarak Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşam ünitesine bağlıydı.
    Doktorları beyninde ağır hasar olduğunu ve mucize beklediklerini söylediler ancak o mucize gerçekleşmedi.
    72 yaşında ölen Ferdi Özbeğen, dönemin yabancı şarkılarına yazdığı Türkçe sözleri kendine has üslupla okumasıyla 80'lere de damgasını vurdu.

Türkiye büyük bir sesini kaybetti
    Türk müziğinin duayen isimlerinden Ferdi Özbeğen, 1965 yılında Hürriyet Gazetesi Altın Mikrofon yarışmasıyla müzik piyasasına ilk adımını attı.O günden bugüne 48 yıla, 26 albüm, 3 film sığdırdı.
    Unutulmuş şarkıları yeniden düzenleyerek seslendirdi; milyonları peşinden sürükledi.
    Eskimeyen Dost, Seni Terkedeceğim, Yok Yok Yalan Deme, Kandil gibi pek çok klasikleşmiş esere imzasını attı.
    Kendine has üslubuyla 80'lere damgasını vuran ünlü sanatçı, müzik kariyeri boyunca birçok ödüle layık görüldü.

2. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Acı kayıp!
    Ferdi Özbeğen hayatını kaybetti

Sanatçı Ferdi Özbeğen, solunum yetmezliği nedeniyle dün öğle saatlerinde tedavi altına alındığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde saat 21.45 sıralarında hayatını kaybetti.

[video=youtube;HT49i9WYUCc]http://www.youtube.com/watch?v=HT49i9WYUCc[/video]

3. ergun1811

ergun1811 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun....

4. MEST

MEST
    Yetkili
    Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    131
    Allah Rahmet Eylesin..

5. KaYaCaN*

KaYaCaN* Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Allah ailesine sabırlar versin.