Türkan Saylan veda etti

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında Action tarafından paylaşıldı.

1. Action

Action Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ergenekon soruşturmasıyla gündeme gelen ÇYDD Başkanı Türkan Saylan tedavi gördüğü hastanede yaşama veda etti.
    Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, tedavi görmekte olduğu İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü'nde sabaha karşı hayatını kaybetti.
    Uzun süredir kanser tedavisi gören Prof. Dr. Saylan, kan değerlerinin düşmesi nedeniyle İstanbul Üniversitesi (İÜ) Tıp Fakültesi Onkoloji Enstitüsü'nde kontrol altında tutuluyordu.
    SAAT 04.45 SIRALARINDA
    Saylan'ın hayatını kaybettiğini açıklayan ÇYDD Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Kızıl, Saylan'ın 04.45 sıralarında vefat ettiğini belirtti. Kızıl, ölümünden önce iki oğlu ile bazı ÇYDD yöneticileri ve öğrencilerinin Saylan'ın yanında bulunduğunu belirtti.
    Açıklamada, "ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan, bugün saat 04.30'da vefat etmiştir. Çok sevdiği ülkesinin çocuklarında, gençlerinde ve yol arkadaşlarının yüreğinde hayallere, düşünceleri, ilke ve değerleri ile yaşamaya devam edecektir. Ülkemizin başı sağ olsun" ifadeleri kullanıldı.
    CENAZE PROGRAMI
    19 Mayıs Salı günü önce Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde saat 10.30'da tören yapılacak. Ardından Teşvikiye Camii'nde öğle namazına müteakip cenaze namazı kılınacak. Daha sonra naaşı Zincirlikuyu mezarlığına defnedilecek.
    SON MESAJI: ÖLÜME HAZIRIM
    Saylan'ın doktoru yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Saylan'ın bilinci son 24 saate kadar açıktı. Cumartesi dondurma yiyip su içti, sorularımıza mantıklı cevap veriyordu. Bilinci son 24 saatte kapandı. Mesajı 'bana düşen tüm görevleri yerine getirdim, ölüme hazırım' oldu.

Kaynak : internethaber

2. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bazılarının bayramı kutlu olsun ama fişlenen coçuklar gün geleçek hesap soracaklardır ALLAH RAHMET EYLESİN

3. by_serk@n

by_serk@n Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ALLLAH RAHMET EYLESİN.mekanı cennet olsun...

4. yigitcan

yigitcan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ALLAH rahmet eylesin. Türkiye çok değerli bir bilim insanını kaybetti.

5. wetin

wetin Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    ALLAH rahmet eylesin

6. heryansın

heryansın Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu tür insanlar dünyaya çok nadir gelir. Allah Rahmet Eylesin, Mekani Cennet olsun, nur içinde yatsın (Amin)

7. ahmetkenan

ahmetkenan Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    sevenlerinin başı sağolsun ben anlatıldığı gibi birisi olduğunu düüşünmüyorum

8. bulancak68

bulancak68 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu gün bir insanımızı daha kaybettik çağdaş türkiyenin aydınlık yüzü cumhuriyet kadını büyk insan ruhun şad olsun. sana çamur atanlar utansın

9. erdal05

erdal05 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    allahla...dinle ....imanla arası iyi değildi...olmayabilirdi...bunu anlarım...
    ama....
    onları geçtik....insan haklarıyla...demokrasi ile bile arası iyi değildi...
    darbe sever...ergenekonu överdi.......
    ne diyelim......göçtü gitti işte.....şimdi gerçek dünyada....

10. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    gercekten gitme vakti geldiğinde savunduğumuz kaç inanan insan bu kadın kadar ****netli ölümü kabul edebileçek örnek vermeyeyim yanlış anlaşılıyor ALLAH RAHMET EYLESİN

11. urunguahmet

urunguahmet Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bugün piyasada dolaşan bütün hacı hocalardan daha yardım sever bir insandı.benim çevremde bulunan abilerimin çoğu onun sayesinde okuyup önemli görevleri ifa etmekteler.Allah ondan razı olsun.taksiratını affetsin.mekanı cennet olsun.acaba bugün onunla ilgili dinle imanla ilgisi yoktu diyen ve de söyleyebilme gafletinde bulunanlar din ile ilgili ne kadar bilgiye sahipler.böyleleri bağnazlıktan bir adım öteye geçemeyen gafillerdir.Allah cümlemizi hidayete erdirsin.

12. aymurat

aymurat Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla kardeş kendi kesesinden harcadıysa dediğin gibi olsun.
    ancak.........

Sayfayı Paylaş