TSK personeline atama müjdesi

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında musa21 tarafından paylaşıldı.

1. musa21

musa21 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ile Kuvvet Komutanlıklarında görevli olup zorunlu çalışma süresi tamamlanmayan devlet memurlarının eşinin görev yaptığı garnizonun değişmesi durumunda atama istekleri değerlendirmeye alınacak.

Milli Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet Komutanlıklarında Görevli Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Buna göre, öncelik sırası esas alınarak hizmet bölgelerindeki zorunlu çalışma süreleri tamamlanmadan memurun isteği üzerine, atamasının yapıldığı sırada veya yapıldıktan sonra eşinin görev yaptığı garnizonun değişmesi durumunda, atanma istekleri değerlendirmeye alınacak.

-SUBAYLARIN YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA EĞİTİMİ-

Subayların lisansüstü eğitime seçilmelerinde dikkate alınacak mükafat puanlarının hesaplanmasında da değişiklik yapıldı.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren Türk Silahlı Kuvvetleri Lisansüstü Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca yüksek lisans ve doktora için mükafat puanları hesaplanırken tuğgeneral/tuğamiral, tümgeneral/tümamiral, korgeneral/koramiral tarafından verilen para mükafatı, başarı şerit rozetleri de dikkate alınacak. Lisansüstü eğitim için puanlamada mükafatlar yüzde 5 oranında etki ediyor.

AA

Sayfayı Paylaş