Topbaş: Acımasız olacağız can yanacak

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında Örnek tarafından paylaşıldı.

1. Örnek

Örnek Guest

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AKOM'da yaptığı konuymada felaketleri önlemek için acı reçeteleri acilen uygulayacaklarının sinyalini verdi.

"Kimse kusura bakmasın, kamulaştırma ise kamulaştırma, istimlaksa istimlak" yapılacak diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, " ''Acımasız olacağız. Birilerinin canı yanacak'' dedi.

Kadir Topbaş'ın açıklamasından satır başları şöyle:

- Belki biraz acımasız olacak ama kimse kusura bakmasın. Gereken soruşturmaların talimatını verdik. Bodrum katlarının etkileneceği noktalarında iptaline kadar bütün tedbirler yapılacak.

- Dere yataklarındaki bütün çalışmaları yürüteceğiz. Bu konuda basınımızdan ve yargımızdan destek bekliyorum. Çünkü aldığımız kararlarda yürütmeyi durdurma kararları alınmakta.

- Felaketle ilgili 'Ekipman konusunda yetersiz kalındı' gibi sözler söylenemez. Bölgede 1225 personelle ve 406 büyük araçlarla ciddi bir kurtarma çalışması yapıldı. 100 civarında araç denizden çıkarıldı. Personelemiz canı pahasına kurtarma operasyonları katıldı. Bir itfaiye aracımı devrildi.

- Basın Ekspres yolu yapılırken, bir mimar olarak söylüyorum, "Basın Ekspres Yolu bir dere yatağı üzerinden geçirilirken, niçin yağışları denize aktaracak sistemler düşünülmedi diye?" sesli düşünmek istiyorum.

TIR GARAJININ CHP'DEN ALINMA 5 RUHSATI VAR

- "Beklerdim ki Sayın Baykal ve diğer parti liderleri de beni arasınlar "Sayın başkan geçmiş olsun, ne yaparız desin. Biz de yasalarla ilgili düzenlemeleri beraber yaparız" ama bunun tam aksi oldu.

- Bizlerin de 16 yıldır yönetimde olduğu söyleniyor. Kendileri 44 yıldır yönetimdeydi. 44 yılın tahribatıyla 16 yıl karşılaştırılsın. Zaten halkımız da biliyor ve onlara bu yüzden yönetimi vermiyor.

Sayın Baykal TIR parkından bahsediyor ve "ruhsatları var m"ı diyor? Evet bu parklardan 5 tanesinin ruhsatı var, ama CHP döneminde Küçükçekmece’de verilmiş ruhsatlar. 5 tane parkın ruhsatları maalesef CHP döneminde verilmiş ve bizim Osmanlı Parkı 19 Şubat’ta 2008’de mühürlemiş. "TIR garajı olmaz" diye.

Sayfayı Paylaş