"Tek bir beni için Paris'i feda ederim" dedi

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında musa21 tarafından paylaşıldı.

1. musa21

musa21 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bursa'da, sevdiği kızdan karşılık alamayan elektronik mühendisi genç, balkona çıkarak intihar şov yaptı.

BURSA (İHA) - Çevreye rastgele ateş açan genç, polis ekiplerinin yaklaşık bir saatlik çabası ile ikna edilerek gözaltına alındı. Gencin yazdığı, "Tek bir beni için Ankara'yı, Paris'i feda ederim" pankartı dikkat çekti.
    Edinilen bilgiye göre haber ajanslarının santralini arayan bir genç, Görükle'de eylem yapacağını açıkladı. Merkez Nilüfer ilçesi Görükle Mahallesi Dumlupınar Caddesi'nde bulunan beş katlı bir apartmanın dördüncü katına çıkan maskeli bir kişinin caddeye rastgele ateş açtığını gören vatandaşlar da durumu polise bildirdi. Elinde, "Eğer o Süryani güzeli kalbimi fetheder. Tek bir siyah beni için Ankara ve Paris'i feda ederim" yazılı pankart bulunan maskeli genci ikna etmek için bölgedeki polis ekipleri seferber oldu.
    Elektronik mühendisi olduğu öğrenilen Cihad Mertoğlu'nu (26) ikna etmek isteyen polislerin çabaları yetersiz kaldı. Yan daireye çıkan polislerin balkondan ikna etmeye çalıştıkları Mertoğlu'nun silahla ateş etmesi üzerine olay yerine özel harekat ekipleri çağırıldı. Mertoğlu'nun elindeki silahla yaklaşık 10 kez rastgele ateş etmesi üzerine caddedeki vatandaşlar da büyük bir korku ve panik yaşadı.
    Polisin uzun uğraşları neticesinde elindeki silahı bırakıp teslim olan genç adam gözaltına alınarak karakola götürüldü. Genç aşığın elindeki silahın ise kuru sıkı olduğu anlaşıldı.

Sayfayı Paylaş