Spartan Render Motoru, İnternet Explorer’a Göre Büyük Performans Artışı Getiriyor

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Spartan Render Motoru, İnternet Explorer’a Göre Büyük Performans Artışı Getiriyor

Microsoft, Spartan tarayıcısı ile bu sefer başarıya ulaşacak gibi görünüyor.

Yazılım ve donanım alanında dünyanın sayılı markalarından biri olan Microsoft, geçtiğimiz hafta düzenlediği tanıtım etkinliğinde Windows 10 platformunun yeni sürümünü tanıtırken mobil ve Masaüstü için geliştirdiği spartan kod adlı yeni tarayıcısını da gün yüzüne çıkartmıştı.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Spartan, geçtiğimiz günlerde yayınlanan Windows 10 Teknik Ön İzleme yapı 9926 güncellemesi ile gelmedi fakat İnternet Explorer altında basit bir tweak sayesinde Spartan render motoru kullanılabiliyor. Windows 10 Teknik Ön İzleme yapı 9926 sürümünü kullanıyorsanız İnternet Explorer altında ayarlardan Experimental Web Platform Features özelliğini aktif ederek özelliği test etmeye başlayabilirsiniz.Anandtech, İnternet Explorer altında Spartan Rendering Engine kullanarak gerçekleştirdiği tarayıcı benchmark testi sonuçlarını paylaştı. Testlerde özellikle Octane 2.0 ve Kraken 1.1 testlerinde elde edilen başarı dikkat çekti. Spartan Rendering Engine, Javascript motorunda, Google Chrome‘a yaklaşan gelişmiş bir performans ortaya koyuyor.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Microsoft, geçtiğimiz hafta düzenlediği tanıtım toplantısında, Windows 10 Kullanıcı Ön İzleme sürümünün bu hafta indirmeye sunulacağını açıklamıştı. Özellikle dahili not alma ve okuyucu desteği gibi özellikleriyle ilk olan Spartan tarayıcı da bu hafta yayınlanacak olan PDF sürümle, İnternet Explorer‘a alternatif olarak kullanıma sunulacak.

Sayfayı Paylaş