siyasi polomik konusu olan haberler

Konu, 'Forum ile İlgili Görüşler,Hatalar Ve Önerileriniz' kısmında 05camci tarafından paylaşıldı.

1. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    selam değerli form yöneticileri formumuzda siyasi içerikli haberlerin yayınlanmasını uygun bulmuyorum fomun digital uydu formu olarak devamından yanayım bazı arkadaşların günlük verdiği haber başlıkları sürekli siyasi polomiğe açık konulargibimi yoksa banamı öyle geliyo bu benim şahsi görüşüm yanlışta ola bilir saygılar iyi çalışmalar güzel günler hepimizin olsun

2. Ertan AKTEPE

Ertan AKTEPE
    UyduTürk
    Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Siyaset zaten yasak forumda verilen haberleri bende takip ediyorum ama genelde haberler mynet yada habertürk gibi sitelerden alıntı olduğu için ve haber değeri taşıdığı için yapabileceğimiz birşey yok.

3. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ertan arkadaşım açıklaman için teşekkürler benim dikkatimi çeken genelde hep aynı tür haberlerin verilmesi idi neyse yönetici olarak siz iyisini bilirsiniz saygılar

4. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ben size çok katılamıyorum. HEr ne kadar muhatabınız olarak beni veya diğer üyeleri değil de yöneticileri almış olsanız da size katılmadığımı ve neden katılmadığımı belirtmek faydalı olacaktır...

Öncelikle uydu ile uğraşan insanlar da bu ülkenin insanlarıdırlar; siyasi haber ve yorumları takip etmeleri siyasi tercihlerini yaparken önemlidir. Unutmayınız ki bir iktidar gelip uyduyu yasakladım arkadaş da diyebilir, çanaklar toplanacak da buyurabilir. Bu nedenle gerek uydu kullanıcısı olsun gerek bu işten nafakasını çıkaran insanlar olsun kendilerini bu haber ve yorumlardan soyutlama lüksüne sahip değildir. Keşke İsveç, İsviçre gibi varsıl ve sorunsuz bir ülke olsaydık da ben de sizinle aynı görüşü mutlulukla paylaşsaydım...

Size katılmamakla beraber duyarlılığınıza saygı duyuyorum. Emin Çölaşan'ın yazıları ile kısıtlı tutmaya çalışıyorum girdiğim siyasi yönü olabilecek konuları. Mesela bugün Yılmaz Özdil, Cüneyt Arcayürek, Mehmet Türkerler ve Mümtaz Soysal çok önemli yazılar yazmışlar bunları eklemedim... PKK'lı teröristlerin salınması ile ilgili çok önemli yorumlardı, saptamalardı.

Bir de bu konuda bir değerlendirme hatası yapılıyor. Türkiye Cumhuriyeti Anaysası'nda yazılı ilkeler doğrultusuna fikir beyan etmek; Türkiye Cumhuriyeti Anayasasından yana taraf olmak bir siyasi unsur olarak görülüyor. Anayasa Türkiye Cumhuriyeti'ne Vatandaşlık bağımızın kaynağıdır. HEr vatandaş ancak ve ancak bu Anaysaya bağlı olarak Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşıdır. Bu anaysaya aykırı hususları savunan, bu anaysanın aleyhinde faaliyette bulunan kişiler esasen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık bağını reddetmiş; Türkiye Cumhuriyeti'ni yıkıp yerine başka bir şey kurmak isteyen kişilerdir. Dolayısıyla Anaysa'da yer alan ve her vatandaşın bağlı olduğu hususları siyaset olarak görmem mümkün değildir. Bu ülkede bu ülkenin çocukları siyaset yapar. Sen hem Anaysaya karşı olup hem de aynı anaysadan kaynaklanan bir güçle siyaset yapamazsın. Anayasa rejimin, sistemin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin varlığının teminatıdır. Bu nedenle siyasete hayır demek yerine esas olarak öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığını hedef alan haber ve yorumlara hayır dememiz gerektiğini düşünüyorum.

Son söz olarak tekrar belirtmek isterim ki Türkiye Cumhuriyeti Anayasasını ve bu sayede kurduğumuz vatandaşlık bağını; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin varlığını ve bölünmez bütünlüğünü ilgilendiren konular gündelik siyaset malzemesi değildir, siyaset üstü konulardır ve uyducu da olsak, sepetçi de olsak, manav da olsak, memur da olsak eğer ki bu ülkeye Vatandaşlık bağı ile bağlıysak bu saydıklarıma yapılan iç veya dış saldırı, yıpratma çabaları gibi olumsuz durumlardan; bu olumsuz durumları yaratanların isterse Türkiye Cumhuriyeti'nin en tepesinde otursun kim olursa olsun kim olduğundan haberdar olmak hepimizin hakkıdır. Ve de bu siyaset değildir.

Daha önce de belirttiğim gibi konularımla ilgili rahatsızlığınız var mı ya da yoğun mu geliyor size bilmiyorum ama bu konuda seçici davranıyorum her gün Emin Çölaşan yeni yazısından başka siyasete çekilebilecek başkaca bir şey eklememe konusunda özen gösteriyorum...

Emin Çölaşan ekleme konusuna gelince. Bu forum için de yararlıdır; belki biliyorsunuz belki bilmiyorsunuz ancak Emin Çölaşan yazıları hiçbir haber sitesinde yayınlanmaktadır. Gazeteden bire bir hergün usanmadan yazan bir blogcu arkadaşımız sayesinde bu yazıları yayınlayabilmekteyim, takdir edersiniz ki bulunmayan bir günlük yazının bir internet sitesinde her gün bulunuyor olması o site için artıdır. Bu anlamda Emin Çölaşan'ı bu site için de artı olarak görüyorum.

:thumb_up:

Sayfayı Paylaş