Sis Havalimanını Felce Uğrattı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında dimo79 tarafından paylaşıldı.

1. dimo79

dimo79 Guest

İstanbul'u etkisi altına alan yoğun sis nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda saatlerdir aksayan hava trafiği, kontrollü olarak başladı. Uçakları rötar yapan yolcular havalimanında perişan oldu.
    Gece saat 02.30'dan itibaren yoğun sis nedeniyle Atatürk Havalimanı'na uçak iniş ve kalkışlarında hava trafiği durma noktasına gelmişti. Sis nedeniyle görüş mesafesi 105 metreye kadar düşen Atatürk Havalimanı'nda yolcular yetkililerin kendilerine herhangi bir açıklama yapmamalarına tepki gösterdi.

Fatih Arslan isimli Helsinki yolcusu, saat 08.00'den beri havalimanında beklediğini ancak kimsenin durumla ilgili bir açıklamada bulunmadığını söyledi. Arslan, "En azından bir yer gösterilir oturtulur yolcular. Sabah 08.00'de geldim erken işlemlerimi tamamlayayım diye ama bir anda 'kapılar kapandı' dendi, almadılar." dedi.

Amsterdam'a gitmek için havalimanına erken saatlerde gelen Fatma Ak da, yetkililerin kendileriyle ilgilenmemelerine tepki gösterdi. Ak, "Böyle bir şey olacağını tahmin etmiştim. İzmit'ten geliyorum, orada da sis vardı. Torunuma gidiyorum, bekleyeceğim, caymak yok." şeklinde konuştu.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçuşların sis nedeniyle iptal edilmesinden dolayı Atatürk Havalimanı'ndan uçmak umuduyla gelen Ümmühan Bozdağ isimli Köln yolcusu ise, saatlerce eziyet çektiklerini sabah 08.00'den bu yana beklediklerini dile getirdi.
    (Cihan Haber Ajansı)

2. dahaneolsun

dahaneolsun Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet sabah cok kotuydu

3. blackrebel

blackrebel Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bayram tatiline erken gidecek olanlar için iyi olmadı bu Allah kazasız belasız yolculuklar versin

Sayfayı Paylaş