Sıfır Projeden 15 Projeye

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında alpus tarafından paylaşıldı.

1. alpus

alpus Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Sıfır Projeden 15 Projeye

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Cumhuriyet Halk Partisini ziyaret etti.
    Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaretinde şehit aileleri derneğinin önemine değinen Akdoğan; "Şehit Aileleri Derneği ile bir gönül bağımız var.

Şehit Aileleri Derneğini, sadece bir dernek olarak görmek doğru olmaz. Geçtiğimiz günler içerisinde başlattığımız tüm sivil toplum kuruluşlarına ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Zaman zaman il ve ilçe başkanımızın da katıldığı ziyaret programlarını uygulamaya devam ediyorum.

'nin yönetim kadrosunun bir parçası da

Belediyesi.

Dolayısıyla bu yönetim anlayışı içerisinde halkımızla beraber, halkımızın düşüncelerini alarak yönetime katkılarını sağlamayı önemsiyoruz. Belediye Başkanı olarak hiçbir yeri diğerinden ayırt etmeden ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Çünkü bu kuruluşlar toplumun bir değeri ve parçası. Yönetim anlayışımızda hedefimiz katılımcılığı sağlamak, düşünceleri paylaşmak. Bu da başarıyı getirecektir" şeklinde konuştu.

Derneğe yaptıkları ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ömer Demir; "Derneğimizin amacı çok büyük. Sivil Toplum Kuruluşları olarak da derneğimiz en önde bulunan derneklerden bir tanesi. Ateş düştüğü yeri yakıyor. Şehit her zaman şehit olarak kalır" dedi.

Geçtiğimiz aylar içerisinde AK Parti,

, Büyük Birlik Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Demokrat Partiyi ziyaret eden Başkan Akdoğan, Cumhuriyet Halk Partisini de ziyaret etti. Başkan Akdoğan; "AK Partinin listesinden seçilsek de sonuçta

'nin Belediye Başkanıyım. Tüm halka hizmet ettiğimize göre tüm partileri de ziyaret ettik. Ziyaretlerde ki amacımız düşünceleri, istekleri almaktır. Belediyeyi devraldığımızda iyi şartlar da değildi.

Devraldığımızda yürütülen hiçbir projesi yoktu. Ancak şu anda yürüttüğümüz 15 tane proje var. dolayısıyla sıfır projeden bir yıl içerisinde 15 projeyi uygulayan bir belediye meydana getirdik. Diğer yandan hedefimiz Belediyenin borcunu bütçesinin üçte birine düşürmek. Ben ideal belediyeciliği böyle düşünüyorum. Bu noktaya da inşallah önümüzdeki yıl geleceğiz. Belediye olarak biz iyi yoldayız. Göreve geldiğimiz ilk ay hariç 17 aydır personelin maaşlarını hep 2-3 gün önceden ödedik. İkramiyeleri dahil" dedi.

CHP İl Başkanı Doğan Şafak; "Belediye Başkanımızın ziyareti için çok teşekkür ediyoruz. Aslında daha önce bu ziyaret gerçekleşecekti, ancak kurultayımız nedeniyle gerçekleşemedi. Gecikmenin nedeni bizden kaynaklandı. Ana muhalefet partisinin il başkanlığını ve yöneticilerini ziyaret etmesinden dolayı Belediye Başkanına çok teşekkür ediyorum. Demokrasilerde karşılıklı iletişimin çok önemi var" şeklinde konuştu​

Sayfayı Paylaş