'Şerefsiz' dedi vurdum!

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında musa21 tarafından paylaşıldı.

1. musa21

musa21 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Küçükçekmece eski Belediye Başkanı Nurettin Şen'in alacak-verecek kavgası nedeniyle değil "şerefsiz" sözü üzerine öldürüldüğü ortaya çıktı.

Hakkında müebbet hapis cezası istenen iş ortağı müteahhit Atalay C. cinayet gecesini "Aramızda bir kişi yüzünden tartışma çıktı. Yazıhaneye gelen bir arkadaşı için 'nereden buluyorsun bu tür şerefsiz insanları' dedim. O da bana 'sensin şerefsiz" diye karşılık verdi. O lafını geri almasını söyledim. Üzerime doğru gelince silahımı ateşledim. Vurduktan sonra da mutfağa geçip bir bardak su içtim" şeklinde anlattı

Geçtiğimiz Kasım ayında Küçükçekmece eski Belediye Başkanı Nurettin Şen ‘i iş ortağı müteahhit Atalay C.(55) tarafından öldürülmesi üzerine yapılan soruşturma tamamlandı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede tutuklu sanık Atalay C. hakkında kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapse çarptırılması istenirken, ruhsatsız silah taşıması nedeniyle de 6136 ayılı kanuna muhalefetten 1 yıldan 3 yıla kadar hapsi istendi.

CİNAYETİN NEDENİ 'ŞEREFSİZ' SÖZÜ

İddianamede yer alan Atalay C.’, Eski Belediye Başkanı Şen’i öldürmeyi planlamadığını ve herhangi bir kastının olmadığını söyledi. Olay günü kendisine ait Küçükçekmece’deki iş yerinde Şen ile birlikte görüştüklerini belirten Atalay C. Cinayeti şöyle anlattı: “İş yerimde birlikte oturuyorduk. O sırada tanıdığım Adıyamanlı Salih isimli şahıs geldi. Yazıhanede asılı duvardaki resmi göstererek ‘Eski solcular statükocu olmuş" şeklinde konuştu. Salih adlı şahıs Şen’e ‘Ben gidiyorum Başkan’ diyerek gitti. Bende Şen’e ‘Bu tür şerefsiz insanları neden buraya getiriyorsun’ dedim. Oda bana Salih isimli şahsın sürekli kendisini takip ettiğini ve buraya gelmesinden de haberinin olmadığını söyledi. Bende Şen’e ‘Bu tür siyasi şerefsizler nereden buluyorsun’ dedim. Oda bana ‘Şerefsiz’ sensin dedi. Bende bu lafı geri almasını söyledim. Oda tekrar ayağa kalkarak ‘Şerefsiz sensin’ diyerek bana telefonu fırlattı. Bende o sırada masanın çekmecesinde bulunan silahı aldım. Benim üzerime gelince silahı ateşledim"

ÖLDÜRÜP SU İÇTİM

İddianamede Atalay C., Şen’i öldürdükten sonra mutfağa gidip bir bardak su içtiğini ve olay yerinden ayrıldığını söyledi. Olayı planlayarak, tasarlayarak, birilerinin yönlendirmesi yada teşvikiyle gerçekleşmediğini vurgulayan Atalay C., "Olay tamamen o anda gelişmiştir. Üzerime atılan suçu kabul ediyorum. Bu şekilde olmasından dolayı da pişmanım" dedi.

ALACAK-VERECEK DAVASI SANILDI

2 Kasım 2010 tarihinde Küçükçekmece eski Belediye Başkanı Nurettin Şen (63) iş ortağı müteahhit Atalay C. tarafından ruhsatsız silahla öldürülmüştü. Olayın alacak verecek davasından kaynaklandığı düşünülürken cinaytetn sonra kaçan Atalay C. ise Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim olmuştu.

DSP’DEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

İş ortağının silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Nurettin Şen, 1994 yılında DSP’den Küçükçekmece Belediye Başkanı olarak seçilmişti. Şen, geçtiğimiz yerel seçimlerde de CHP’nin Küçükçekmece Belediye Başkan adayı olmuş ancakseçimleri AK Parti adayı kazanmıştı.

Hakkında kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapis istenen Atalay C., önümüzdeki günlerde Bakırköy 15. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak.

GÜLDEN KILIÇ

2. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Paylaşım için teşekkürler

Sayfayı Paylaş