season kart nedir

Konu, 'Smartcard Yazıcıları' kısmında softkedi tarafından paylaşıldı.

1. softkedi

softkedi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar seasonun ne oldugunı bilemeyen arkadaşlar forumun arama kısmına season yazsın aratsın cok faydalı bilgiler okuyacak

ama sizleri azla zahmete sokmayalım ben yazayım:

season kart: pcb bakır yüzeyli pertinexla yapılan üzerinde 7407 ve max 232 bulunan el yapımı bir kart bunu matrix-free cam -modüllerle veya humax gibi cihazlarda kullanıyoruz

kullanımı:season kartın rs232 kablosunu bilgisayarımızın com1 veya com2 portuna takıyoruz
    cihaz kapalı ve çözmek istedigimiz bir kanalın üzerinde season kart modüle takıyoruz
    bilgisayaramızda mümkünse başka program calışmasın

wce 1.06 yı gerekli ayarları yapıp calıştırıyoruz(bu ayarları wce 1.06 dosyası içindeki wincardemü yazılı dosyayı acıp gerekli degişikleri yapıp keydetip cıkıyoruz

matrix modül de seca 2 için ayarlar şu şekilde:
    # defaultconaxmode: 0=beta 1702, 2=beta 1722, 6=beta 1762, n=nagra, c=conax, ,v=viaccess i=irdeto, s=seca
    defaultconaxmode=s (buradaki harf çözmek istedigimiz sistemi belirtir)
    ShowExtraEcmDetails=on

baud hızıda:
    [Conax]
    port=1
    baud=9600
    #baud=9600
    parity=even
    direct
    #This ATR should do fine on all MHW recivers
    #atr = 3b 24 00 30 42 30 30
    #This ATR should work fine with Force 1144-1199
    atr = 3b 24 00 80 72 A4 45
    mainlog = "conax.log"
    updatelog = "conax_update.log"

wce1.06 calıştırınca sonrada cihazı acıyoruz kanal üzerinde bekleyince loglama başlıyor şifre acılıyor aynı şifre türü olan kanallar arasında zap layabiliriz hepsini acar
    şu an hotbird uydusunda sky paketini ve astradaki ispanya paketini acıyor bu paketleri almak içim tr de büyük canak lazım
    120 cm lik canakla astradaki 10876 yı alıyorum sadece ben
    hotbirddeki 10992 frakansı geliyor sadece bana

Sayfayı Paylaş