Şampiyonluk turu başladı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında musa21 tarafından paylaşıldı.

1. musa21

musa21 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 şampiyonu olan Fenerbahçe, üstü açık otobüsle şampiyonluk turuna başladı.

Sarı-lacivertli takım kaptanı Alex de Souza, Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri'nde takımı taşıyan üstü açık otobüse binmeden önce tesislerin önünde lige ismini veren Spor Toto'nun Teşkilat Müdürü Bekir Yunus Uçar ile birlikte basın mensuplarına poz verdi.
    Sarı-lacivertli taraftarların da katılımıyla çok sayıda araç uzun bir konvoy oluşturarak, sarı-lacivertli takımı taşıyan otobüse eşlik etti. Fenerbahçeli futbolcular, önlerinde ''Şampiyon Fenerbahçe'' arkasında ise sarı-lacivertli kulübün şampiyon olduğu yıllara dikkat çeken ''18'' yazısı yer alan tişörtler giydi. Yoğun ilgi nedeniyle futbolcuları taşıyan otobüs güçlükle ilerleyebildi. Şampiyonluk kupası ise ikinci bir otobüsle taşındı.
    Futbolcular otobüste Fenerbahçe bayrağı açarken kendilerine sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlarla birlikte şampiyonluk tezahüratı yaptı. Fenerbahçeli Andre Santos kamerasıyla yaşanan sevinci görüntüledi.
    Takım otobüsünde yer almayan teknik direktör Aykut Kocaman ve yöneticiler, takımı taşıyan otobüsü Şükrü Saracoğlu Stadı'nda karşılayacakları kaydedildi.
    Fenerbahçeli oyuncuları taşıyan otobüs, Sahil Yolu ve Bağdat Caddesi istikametini takip ederek Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na yoğun sevgi gösterileri altında ilerliyor.

ERDOĞAN, BAŞKAN YILDIRIM'I KUTLADI
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonunu şampiyon olarak tamamlaması nedeniyle, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'a bir kutlama mesajı gönderdi.
    Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:
    ''Spor Toto Süper Ligi 2010-2011 sezonunu lider bitirerek, 18. şampiyonluğuna ulaşan Fenerbahçe Spor Kulübü'nün kıymetli sporcularını, teknik ekip ve yöneticilerini şahsınızda kutluyorum. Önümüzdeki sezon, Şampiyonlar Ligi’nde yapacağı maçlarda Fenerbahçemize başarılar diliyor, sizlere ve tüm Fenerbahçe camiasına en kalbi selamlarımı sunuyorum.''

ÖZGENER'DEN KUTLAMA
    Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Fenerbahçe'nin Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonunu şampiyon olarak tamamlaması nedeniyle, kulüp başkanı Aziz Yıldırım'a bir kutlama mesajı gönderdi.
    Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinden yayımlanan mesajda TFF Başkanı Özgener, şunları ifade etti:
    ''Bu sezon 53.'sü düzenlenen Spor Toto Süper Lig'de 2010-2011 sezonunu şampiyon olarak tamamlamanızdan dolayı en içten tebriklerimi iletiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı olarak şahsınızda tüm sporcuları, idari kadroyu yönetim kurulunuzu, camianızı ve emeği geçen herkesi kutlarım, 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'nde başarılar dilerim.'' (AA)

Sayfayı Paylaş