Rumlar sondaja başladı !

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında suvekum tarafından paylaşıldı.

1. suvekum

suvekum Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Rum Enerji Bakanı: ABD petrol firması sondaj çalışmalarına başladı. Amerikan Noble Energy Şirketi’nin Homer Ferrington adlı platformunun, Akdeniz'de petrol ve doğalgaz aramak için yapacağı sondaj çalışmalarına başladığı bildirildi.
    Akdeniz'de başlayacak ve tartışmalara neden olan sondaj çalışmalarının, daha önce platformdaki teknik arıza nedeniyle bir süre ertelendiği bildirilmişti. Yetkililer, arızanın giderildiğini, platformun sondaja hazır hale getirildiğini ve bir kaç saat içinde çalışmalara başlanacağını açıkladı.
    'TÜRKİYE'NİN HERHANGİ BİR GİRİŞİMİ OLMADI'
    Platformda çalışacak 3 Amerikalı, 1 de İsrailli personelin helikopterle platforma gittiği belirtildi. Rum Savunma Bakanlığı, Türk savaş gemilerinin sondaj platformundaki çalışmaları uluslararası sularda takip ettiğini, bunun dışında herhangi bir girişim olmadığını bildirdi.
    'TÜRKİYE'NİN TEHDİT ETME HAKKI YOKTUR'
    Hristofyas, Türkiye'nin Kıbrıs Rum Kesimi'ni, hidrokarbon yatakları saptama araştırmaları dolayısıyla protesto ve gerginlik yaratma hakkı olmadığını iddia etti.

"Biz de KKTC ile çalışmayı başlatacağız !"
    Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz de şu anda KKTC ile adımı atmış veziyetteyiz, çok kısa bir süre içerisinde, bu hafta içerisinde olması da mümkündür, münhasır ekonomik bölgemiz içerisinde bu çalışmaları başlatacağız'' dedi.

Başbakan Erdoğan BM Genel Kurulu için New York'a hareket etmeden önce gazetecilerin sorularını yanıtladı...
    RUMLARIN SONDAJA BAŞLAMASI
    G.Kıbrıs'ın böyle bir çalışmaya başlamış olması nedeniyle biz de KKTC ile bu adımı atmış durumdayız. Münhasır ekonomik bölgemiz içinde biz de bu çalışmayı başlatacağız...
    Bu adımı atmalarının doğru olmadığını kendilerine iletmiştik...
    PKK-MİT GÖRÜŞMESİ
    Muhalefet siyasi terimleri ve kavramları iyi öğrenemediği için sıkıntı yaşıyoruz... Hükümet olarak biz yapmadık, devlet olarak yaptığımızı ben zaten dile getirdim... Hükümet olarak yapıldığını ispat etsinler, edemeyen şerefsizdir dedim. Benim özel temsilcim olarak giden de müsteşar yardımcılığı görevindeydi. Kendisi devlet görevlisidir... MİT Müsteşarı sadece teröristle değil herkesle görüşür... Siz netice almak istiyorsanız bunları yapmak zorundasınız..
    Muhalaefet önce hükümet nedir, devlet nedir bunu öğrensinler... Görüşmelerin nasıl sızdığını MİT araştırmaktadır...
    (Milliyet)

2. MEST

MEST
    Yetkili
    Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    131
    onlar varsa kapışmaya biz hali hali varız. Ne demiş atalarımız Bir TÜrk Dünyaya Bedeldir. Tarih artık tekerrür etmeye başlıyor. Allahın izniyle...

3. avant42

avant42 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu Rumları arkasından itekleyen birileri var. Kaşınıyorlar.

Sayfayı Paylaş