RTÜK'ten yasak açıklaması

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında TheCovenant tarafından paylaşıldı.

1. TheCovenant

TheCovenant Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Tutuklanan 8 askerle ilgili yayın yasağına RTÜK açıklık getirdi.
    Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Zahid Akman, tutuklanan 8 askerle ilgili devam eden soruşturma konusunda getirilen yayın yasağına ilişkin olarak, ''Soruşturmanın selameti ve sonuçlandırılması açısından böyle bir yasağa ihtiyaç duyulduğu anlaşılıyor. Bu manada yayın kuruluşlarının belli bir hassasiyet içinde hareket etmesi söz konusu olursa tahmin ediyorum bu yasakların kalıcı olması da mümkün olmayacaktır'' dedi.

YASAKLAR KALICI DEĞİL
    Akman, şunları kaydetti: ''Bütün bunların bir ihtiyaçtan olduğunu rahatlıkla ifade edebilirim. Özellikle soruşturmanın selameti ve sonuçlandırılması açısından böyle bir yasağa ihtiyaç duyulduğu anlaşılıyor. Bu manada yayın kuruluşlarının belli bir hassasiyet içinde hareket etmesi söz konusu olursa tahmin ediyorum bu yasakların da kalıcı olması mümkün olmayacaktır. İçinde bulunduğumuz şartlar çerçevesinde yayın içeriklerinin belirlenmesinde bir zorunluluk var. Bu duyarlılık gösterilirse, bu hassasiyetlere dikkat edilirse bu tür sorunların da olacağını sanmıyorum.''

Sayfayı Paylaş