Referandum sonucu az farkla "evet" yada "hayır"

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ahmetsami33 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İşte Adil Gür'ün referandum tahmini

1995'ten bu yana tüm seçim sonuçlarını 0 hata ile bilen kamuoyu araştırmacısı Adil Gür, anayasa değişikliklerinin gündeme geldiği günden bu yana seçmenlere 'referandumdaki tavrının ne olacağını' 4 kez sordu.

AZ FARKLA 'EVET' YADA 'HAYIR'
    İki araştırmada az farkla 'hayır', diğer ikisinde ise az farkla 'evet' çıktı. Adil Gür araştırmaları şöyle anlattı:

"Anayasa değişikliklerinin gündeme geldiği günden bu yana yaptığımız araştırmalarda, seçmenlere 'referandumdaki tavrının ne olacağını' tam 4 kez sorduk. 2 araştırmada az farkla 'hayır', diğer 2 araştırmada ise az farkla 'evet' çıktı. Oldukça zorlu bir referandum süreci olacak, açıkçası 1987'deki rahmetli Özal'ın siyasi yasakların kalkıp kalkmaması yönündeki referandumu gibi bir sonuç bekliyorum. Yani az farkla 'evet' veya 'hayır' çıkabilir. Referanduma kadar geçecek süreçte iktidar ve muhalefet partilerinin tavrı ve çalışmaları referandumun sonucunu belirleyecek, diye tahmin ediyorum. Yani, evet veya hayır'cılardan hangisi neden böyle düşündüklerini halka çok iyi anlatabilirse bir adım öne geçeceklerdir."

Gür, 'Bu verilerden hareketle bugün şunu söyleyebilirim; oldukça zorlu bir referandum süreci olacak, yani az farkla evet veya hayır çıkabilir' dedi.

Adil Gür'e göre, referanduma kadar geçecek süreçte iktidar ve muhalefet partilerinin tavrı ve çalışmaları referandumun sonucunu belirleyecek. Yani, evet veya hayır'cılardan hangisi neden böyle düşündüklerini halka ne kadar iyi anlatabilirse, bir adım öne geçecek.

ekolay.net

2. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Adil Gür kadar biz de biliyoruz. Evet ya da Hayır çıkacak; 3. olasılık yok :)

3. severimseni

severimseni Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Hayır çıkmalı..eğer evet çıkarsa,gerçekten bizim millet olarak kendimizle sorunumuz var demektir!

4. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bakalım sonuçta neden hoşlandığımız ortaya çıkaçak millet olarak refarandumdan sonra belli olaçak ama bu adamlar gibi bu işi becerecek bukadar beceriklisi çıkmaz diyorum yürü be civanım delikanlım durmak yok ....... ...... diyorum

5. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Oyum belli bütün ma AİLE olarak HAYIR.!!!! Özellikle BABAM bu referandumu dört gözle beklyor çünki EMEKLİ ve sorulacak HESABI var.

6. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Yeni anayasa daha kendine tabii bir yargı yaratma anayasasıdır. Bir karşıdevrim anayasasına hazırlıktır; yandaş yargıyı tamamen yerleştirip Anayasa'nın değişmez maddelerini değiştirip Türkiye Cumhuriyetini ve üniter devleti yıkmaya yönelik bir tuzaktır.

Evet mi dersiniz Hayır mı umurumda da değil. Gidin EVET deyin sonra da yandaş yargı ile BOP'larını tamamlasınlar; ülkeyi eyaletlere bölsünler. Çok da umurumdaydı hani...

AB ile yapılan anlaşmalar diyor ki; Türkiye Cumhuriyeti yıkılıp yerine eyalet devletler kurulursa AB Müzakereleri bu eyaletlerin her birisi ile ayrı ayrı görüşülür. Yahu ben İzmir'deyim. Bu dedikleri olursa 30 yıldır siz EVET'çiler yüzünden giremediğimiz AB'ye İzmir ve Ege ilk katılan kısım olacaktır. Buna rağmen HAYIR diyeceğim Evet diyenin de günahı boynuna. Bu güzel ülkeyi parçalarsanız; kanla irfanla kurulmuş ülkeyi yıkmaya EVET derseniz bu sizin bileceğiniz iş.

Elbet bir gün hesabı sorulur. Ama burda ama mahşerde. Evet derken sadece şunu kesin olarak bilin ve bu sorumlulukla oyunuzu kullanın: Buna EVET demek ülkeyi kesinlikle bölünmeye götürecektir...

Ötesi de sizin bileceğiniz iş. Evet çıkması halinde en az zararı Hayır'cı kesim görecek... Hatta bırakın zararı AB kuklaları ülkeyi bölünce Hayır'cılar sırtlarındaki kene olan gerici, çağdışı kafalardan kurtulup AB üyesi olarak Avrupa refahının parçası olacaklar...

İnanmayan da buradan sallayacağına gitsin AB ile imzalanan protokolleri araştırsın.

7. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet hocam ama "az farkla" diyo :)

Sayfayı Paylaş