Polis ceza veren olmayacak

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında musa21 tarafından paylaşıldı.

1. musa21

musa21 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    İçişleri Bakanı Beşir Atalay, polisin her zaman sabırlı olmak zorunda olduğunu vurgulayarak, "Polis ceza veren değil, cezayı yargı verecek" dedi.İçişleri Bakanı Atalay, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal'ın da bulunduğu ziyarette Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, Bakan Atalay'a çalışmaları hakkında bilgi verdi. Bakan Atalay, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılışında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bakan Atalay, çalışmalarla ilgili bilgi aldığını belirterek, "Memnun kaldım, sık sık görüşüyoruz. Ankara benim seçim bölgem, büyük bir şehir. Güvenlikle ilgili bazı konular olabiliyor. Ancak Ankara güvenli bir şehir. Avrupa'nın en güvenli başkenti. Arkadaşlarımız dikkatli bir şekilde çalışıyor. Hem genel konularda hem de geçen hafta ODTÜ'de yaşanan öğrenci olaylarıyla ilgili gelişmeleri değerlendirdik" dedi.

Bir gazetecinin "Polisin öğrencilere karşı sabırlı tavrını nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki sorusuna Bakan Atalay, "Polis her zaman sabırlı olmak zorunda. Bizim arkadaşlarımıza hep tavsiyemiz şu; hukukun içinde olmalarıdır. Polis sabrını sonuna kadar kullanacak. Vatandaşa mümkün olduğu kadar zarar vermeyecek. Polis ceza veren değil cezayı yargı verecek. Toplumsal olaylarda sonuna kadar sabırlı olacak. Ben görüntüleri izledim. Uzun süre uyarıda bulunuldu. Kendilerine teşekkür ediyorum. Yanlış, üzücü bir şey olmadan olaylar sona erdi" karşılığını verdi.

Bakan Atalay, tahliyelerle ilgili bir soru üzerine ise, "Bu konularda çok açıklama yapıldı. Ben açıklama yapmak istemiyorum. Hukuken ne gerekiyorsa, polise ne görev verilmiyorsa onlar tabi yapılacak. Adli polis duruma göre kanunların verdiği görevleri yerine getirecek" diye cevap verdi.

2. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Şüpemiz yok ne icap ediyorsa o yapılıyor

Sayfayı Paylaş