PLUGIN: Servislerdeki tüm newfound'ları kaldırır.

Konu, 'E1 Gerekli Programlar-Eklentiler-Temalar' kısmında kaymakamhakan tarafından paylaşıldı.

1. kaymakamhakan

kaymakamhakan Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Merhabalar,

Bazı arkadaşları olduğu kadar, beni de rahatsız eden bu new found "!" işaretini topluca kaldıran bir yöntem, biliyorsunuz aynı uyduyu bir kez daha taratmaktır. Ama bu işlem bazen tahammül edilemeyecek kadar zaman alabiliyor.

Konuyu kökünden çözecek bir script yazmak için /etc/enigma/services dosyasını inceledim, çeşitli denemeler yaptım. Vardığım sonuç şu:

- Services dosyasında her servis (kanal) 3 satırda tutuluyor.
    - Üçüncü satırın başındaki f:40 ibaresi, kanala new found işaretini atıyor.
    - f:40 ve yanındaki alan ayracı (field seperator) olan virgül "," kaldırılıp servisler tekrar yüklendiğinde, o kanal üzerindeki ! işareti kalkıyor.

Bu işlemi UNIX/LINUX uyumlu herhangi bir text editör ile de yapabilirsiniz. Ama bundan sonra servisleri tekrar yüklemeniz lazım. Bunun için bilgisayarınızda IE veya Firefox'dan aşağıdaki komutu girmeniz gerekiyor:

[dreambox ip adresi]/cgi-bin/reloadSettings

Ancak bu kadar uğraşmanıza gerek yok. Plugin olarak çalışan bir script yazdım. Bu plugin'i çalıştırdığınızda temel olarak 3 işlem yapılıyor.

1- Mevcut services dosyasının sıkıştırılmış bir yedeği alınıyor (services.tt.gz)
    2- İçinde f:40 ibaresi olmayan yeni bir services dosyası yaratılıyor
    3- Servisler tekrar yükleniyor.

Aşağıda linkini verdiğim plugin sadece DMM 7020s üzerinde, şu imagelar ile denenmiştir.

- The Gemini Project 3.10 ve 3.20 (/var/tmp altına atıp manual install yapınız)
    - PLi Flubber The Sequel (/var/tmp altına atıp manual install yapınız)
    - Colosseum 1.0 (/var/tmp altına atıp manual install yapınız)

Dikkat: RuDream (Neutrino)'da kullanmayınız, sonuçlarını bilmiyorum, denemedim.

1-

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

2-

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Bu ikinci versiyon ayrıca servisleri yeniden numaralandırarak, services dosyası boyutunun biraz küçülmesini sağlar. Buketteki numaraları etkilemez.

Önemli Not: 7020 dışında denemek isteyen cesur arkadaşlar: sonuçları yazarsanız, çözüm üretmeye çalışalım.

Saygı ve sevgiler.

Tata üstada emeklerinden dolayı teşekkürler.

NOT: dosya rar uzantılıdır tmp içine rar uzantılı dosyanın içinden tar uzantılı dosyayı cıkarıp atmanız gerekmekdedir

Ekli Dosyalar:

2. 1300re

1300re Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    verdiğin bilgiler için teşekkür ederiz.

3. blacks07

blacks07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bilgiler için teşekkürler

Sayfayı Paylaş