PKK ağzıyla konuşan Çelik, Atsız'a saldırdı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında LeyL tarafından paylaşıldı.

1. LeyL

LeyL
    Yetkili
    Emekli Admin

Beğenilen Mesajlar:
    1
    AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, PKK’lıların “Kürtler inkar edildi. Devlet bizi asimile etti” tezlerine tam destek verdi. Çelik, yazar Nihal Atsız’ın oğluna yazdığı vasiyetname için de “hasta ruhun psikolojisi” tanımlaması yaptı.
    AKP’li Çelik, PKK tezlerini savundu
    AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Hüseyin Çelik, PKK’lıların “Kürtler inkar edildi. Devlet bizi asimile etti” tezlerine destek verdi. Kafkas Dernekleri Federasyonu 4. Olağan Kurulu Tes-İş Sendikası Konferans Salonu’nda yapıldı. Kurula katılan Hüseyin Çelik, PKK açılımına ilişkin açıklamalarda bulundu. Farklılıkların kavga değil, zenginlik nedeni olduğunu vurgulayan Çelik, açılımı da orkestraya benzetti. Devletin iyi bir orkestra şefi olarak, farklı sesleri bir armoniye dönüştürmek zorunda olduğunu ifade eden Çelik, “Bu ülkede ırkçılık olmadı mı? Bu ülkede asimilasyon olmadı mı, tanımamazlık inkar olmadı mı? İtiraf edeyim ki diz boyu oldu” dedi.

Atsız’ı hedef aldı
    Türk yazar Hüseyin Nihal Atsız’ın oğlu Yağmur Atsız’a yazdığı vasiyetnameyi okuyan Çelik, mektubu “hasta ruhun psikolojisine” benzetti. Yağmur Atsız’ın babasının “düşmanlığı” aşılayan vasiyetnamesini dinlememesiyle iyi bir evlat olduğunu söyleyen Çelik, “Bu memlekette maalesef ırkçılık tohumları atılmıştır. Herkesin kendini bundan kurtarması gerekiyor. Milletle-ırk Türkiye’de her zaman birbiriyle karıştırılmıştır. Türkiye’de bir millet vardır fakat çok sayıda ırk vardır. Millet ortak bir tarihi bir geçmişi, ortak bir vatanı olan insanların gönüllü birlikteliğinin adıdır. Irk eşittir kimlik değildir, ırk eşittir kimlik derseniz vahim bir hata yapmış olursunuz” dedi.

Çerkezler silaha sarılmadı
    Kurula katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ise konuşmasında nüfusu 4 milyonu aşan Çerkezlerin, başta Abhazya’ya hava yolu ile ulaşım olmak üzere somut sorunlarına değindi. Çerkezlerin, Türkiye’de çağdaşlığın sembolü olduğunu ifade eden Öymen, geçmişte Çerkezlerin çok büyük ızdıraplar çektiklerini ancak tarihte yaşanana acı olayların esiri olmayıp, taleplerini hiçbir zaman silah yoluyla devlete dayatmadıklarını vurguladı.

2. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bu Memlekette neyin ne olduğunu kimin ne olduğunu BİLEN biliyor...

3. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    atsız kim çelik kim nereden atsızın adını anmak aklına geldi bu değerli bakanın anlamadım eğitimin icine etti şimdi derti ne ki

4. ozzy1990

ozzy1990 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    var bir dertleri, var kesin var. bekleyin az kaldı yumurta iyice ağzına geldi.

5. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    “Bu memlekette maalesef ırkçılık tohumları atılmıştır. Herkesin kendini bundan kurtarması gerekiyor. Milletle-ırk Türkiye’de her zaman birbiriyle karıştırılmıştır. Türkiye’de bir millet vardır fakat çok sayıda ırk vardır. Millet ortak bir tarihi bir geçmişi, ortak bir vatanı olan insanların gönüllü birlikteliğinin adıdır. Irk eşittir kimlik değildir, ırk eşittir kimlik derseniz vahim bir hata yapmış olursunuz” dedi.

Çerkezler silaha sarılmadı
    Kurula katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen ise konuşmasında nüfusu 4 milyonu aşan Çerkezlerin, başta Abhazya’ya hava yolu ile ulaşım olmak üzere somut sorunlarına değindi. Çerkezlerin, Türkiye’de çağdaşlığın sembolü olduğunu ifade eden Öymen, geçmişte Çerkezlerin çok büyük ızdıraplar çektiklerini ancak tarihte yaşanana acı olayların esiri olmayıp, taleplerini hiçbir zaman silah yoluyla devlete dayatmadıklarını vurguladı.
    __bu yorumlara sonuna kadfar katılıyorum

6. Örnek

Örnek Guest

Nihal Atsız kimdir diye soruyorsanız bir Türk ırkçısıdır meşhur vasiyetide altta verilmiştir:

Yağmur Oğlum;

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigâr olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol!

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Ya-hudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarınki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun.

7. urunguahmet

urunguahmet Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ben arap kökenli bir vatandaş olmama rağmen bazıları gibi ben arabım demiyorum arap milliyetçiliği de yapmıyorum.kimi arapların iddia ettikleri gibi asimile de edilmedim.bugün hala arapça kürtçe lazca çerkezce konuşuyorsan böylesine iddialarda bulunamazsın. eğerki bu memlekette ırkçılık yapılsaydı bugün terör sorunu yaşanmazdı.yaşanamazdı da çünkü ortada bu sorunu yaratacak bir topluluk olamazdı.asıl ırkçılığı yapan hüseyin çeliktir.sen doç olmuşsun ama anlatılanları yazılanları anlamaktan acizsin.seni edebiyat doçenti yapan zihniyetin.........Türk Milleti 7000 yıldır yeryüzünde ırkçılık yapmamıştır.kimseyide asimile etmemiştir.kimileri asimile olduğuna ınanıyorsa o da kanlarının asimile olmuş olmasından kaynaklanıyor.ASIL IRKÇILIĞI ARAPLAR İNGİLİZLER İSPANYOLLAR İSRAİLLİLER VS.

8. karamanli77

karamanli77 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

bize dost olan devletleri yazmamış.:no_clue:

9. Örnek

Örnek Guest

Adamın ülkeye herhangi bir zararı dokunmamıştır ırkçı dediysek fikirleriyle insanlara bunu anlatmaya çalışmış yazılan mektuptanda anlaşılıyor ama bu kadar radikal bir görüşünde çok yaygın olması memlekete zarar verir düşüncesindeyim çok ki içteki düşmanları sayarken bu memleketin 3 te 2 sinden bahsediliyor.

10. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ben eminim ki hepsi "size" dosttur. :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Karamanlı77'nin dostlarını bırakıp gelelim Türkiye'deki ırkçılığa. Bana geleneksel Türk Mimarisi nedir biriniz anlatır mısınız? Böyle ırkçılık olan bir ülkede gelişmiş bir Türk Mimarisi vardır sanırım... Yoksa yok mudur acaba? Arapların asimile ettiği araplaşmış bir topluluk olmasın Türkler? Bütün mimari eserlerimizde arap kültürünün izleri yok mu acaba?

Yahu kuzu gibi bir millet; araplaştırılmış, kitlesel tecavüzlere ve katliamlara uğramış yaklaşık 100-200 yıl. Araplar zorla kendi kültürlerini benimsetmişler ve bu kültürü reddeden yok gibi belki yüzde 1 gibi bir oranda. Siz ise Aşırı Türk Milliyetçiliği olduğunu söylüyorsunuz. Komedi gibi bir tartışma yaşanıyor. Yok aşırı milliyetçiler varmış!!!

Daha önce Arapların Türk boylarını nasıl araplaştırdığını, asimile ettiğini, İslam'a kattığını bu forumda paylaştım. Tokat gibi yüzünüze çarpması lazımdı bir satır yazamadınız. Araplara düşman olalım diye de söylemiyorum bunları ama kimliğimizi de bulmamız lazım. Bir zahmet bir araştırıp bir daha okuyun bakalım Türkler Nasıl Müslüman Oldu? başlıklı konuyu.

Ayıptır vallahi; tarihi gerçekleri bile rededip Araplaşmaya razı insanlara ırkçı falan demek; biraz utanma lazım...

Türkiye'de ırkçılık varsa;

1- Kürt Irkçılığıdır ki nihai amacı hızlı nüfus artışı ile Türkiye'yi istila etmektir; Tamamen kürtleştirmektir.

2- İslami Irkçılık ki adına ne derseniz deyin ister mahalle baskısı isterseniz başka bir şey önümüz Ramazan islami ırkçıların azgınlıklarına tanık olacağız. İçki satan bakkalları mı dövecekler, mini etek giyen bir kıza mı saldıracaklar yoksa daha değişik aklımıza gelmeyen şoven işler mi yapacaklar hep beraber göreceğiz. Ne yapacaklarından emin değilim ama aklımıza gelen ya da gelmeyen bir şeyler yapacaklarından eminim...

Bir süredir de yoktum. Hala da yokum aslında wireless ağa denk geldim de girdim. Bir de son günlerde Recep Bey "Terör bitecekse hemen bırakırız" demiş. Kılıçdaroğlu "Bırak" diyerek yanıt verdi zaten; yerinde ve güzel bir yanıttı, farklı bir açıdan yanaşacağım. Türkiye'de 2 ana tehdit vardır. 1- İrtica 2- Terör. Recep Bey hiç endişelenmesin Terör bitmese bile istifaları ve görevi tamamen bırakmaları ile irtica kesin olarak bitecektir. En büyük 2 tehditten en az biri bitecekse tereddüt etmeden istifa etmesini beklerim. Sizce yapar mı? :hahaha::hahaha::hahaha:

Eskiden olsa Baykal 1 Recep 2 derdim heyhat Baykal gidiverdi bir tezgah ile. 1 numaralık Recep Bey'e kaldı. "Yürütme"nin başı Recep Bey artık 1 numaralı koltuk sevdalısıdır.

11. Örnek

Örnek Guest

Ee ne yapalım şimdi araplaştırıldı araplaştırılmaktan kasıtta islamlaştırılmakta biz araplaştırıldı diyelim bunları bırakıp şamanist mi olalım ya da göktengriye mi tapınalım? Konunun sizin söylediklerinizle alakası yok zaten ki konu Atsız. Buraya kaydı konu üstte mektubu yazdım okursanız eğer sayılan içteki düşmanları görürsünüz ozaman ne yapalım hepsini sürelim ya da ne sürmesi direkt infaz edelim kafa tası avcılığına başlayalım sizin açtığınız konu biraz şehir efsanesi Türklerde herzaman manevi bir inanç vardı islamiyet yaygınlaşıncada islamiyete geçtiler işinize gelince yedi cihana hüküm sürmüş Osmanlı gelmeyince islamlaştırılmış Osmanlı oluyor ne güzel iş. İslam ırkçılarının yaptıklarından bahsetmişiniz içki dükkanı sahibi döver falan diye hiç rast gelmedik ama onları yapanlar hem içer hem döver zihniyette biz yapmıyoruz yaptırıyoruzdur sizde hemen islam ırkıçılğı etkinini yapıştırmaya hazırsınız zaten.İçkiyi ağzıyla değilde başka uzuvlarıyla içip insanları rahatsız edip taciz edenlerden de bahsedelim biraz tek taraflı yaklaşmadan iyi olur bence. Osmanlınında yedi cihana hüküm sürmesinin tek sebebi islamiyet ahlakı ve ciddiyetidir bunu herkes biliyorda işine gelmiyor işte Osmanlı torunlarının!

Sayfayı Paylaş