Pertevniyal Lisesi yaya üst geçidi kaldırılıyor

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında uydu3405 tarafından paylaşıldı.

 1. uydu3405
  Offline

  uydu3405 Süper Üye Üye

  Kayıt:
  3 Kasım 2014
  Mesajlar:
  500
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Şehir:
  İstanbul
  [​IMG]

  Fatih Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Pertevniyal Lisesi önündeki yaya üst geçit, yayaların geçişinin daha kolay sağlanması için sinyalli geçit yapılarak kaldırılıyor.

  KOLAY ULAŞIM İÇİN SİNYALLİ GEÇİT


  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla anaarter caddeler üzerinde bulunan yaya üst geçitleri tek tek kaldırılıyor. Tarihi Yarımada başta olmak üzere ana yollar üzerinde bulunan üst geçitlerin yerine yayaların daha kolay ulaşımının sağlanması için sinyalli geçit düzenlemesi yapılıyor.

  ATATÜRK BULVARI ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAK


  Pertevniyal Lisesi'nin önünde bulunan yaklaşık 120 ton ağırlığındaki üst geçidin söküm çalışmaları gece saat 00.00'da başladı ve üç gün sürecek. Çalışmalar nedeniyle 00.00 ile 06.00 arası Atatürk Bulvarı araç trafiğine kapatılacak, trafik akışı alternatif yollardan sağlanacak.

  YAYA GEÇİDİ TRAFİK IŞIKLARIYLA SAĞLANACAK


  Yaya üst geçidinin kaldırılmasının ardından yayaların kolay geçişlerinin sağlanabileceği, engelli, yaşlı ve çocukluların kullanımına uygun, sinyalli hemzemin geçit düzenlemesi yapılacak. Yayaların geçişi trafik ışıklarıyla direkt sağlanacak.

  İLK OLARAK SİRKECİ ÜST GEÇİTİ KALDIRILMIŞTI


  Çalışmalar kapsamında ilk olarak 'Kennedy Caddesi-Ankara Caddesi ve Reşadiye Caddesi kesişiminde bulunan, Sirkeci yaya üst geçidi kaldırılmıştı. Üst geçitin kaldırılma çalışması 22 Kasım 2014 Cumartesi başlamış ve 4 gün sürmüştü.
   

Sayfayı Paylaş