Oyun Bitti : Devlet Yok; AKP Var - Kaan Turhan

Konu, 'Türkiye Genel' kısmında toycan tarafından paylaşıldı.

1. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Suriye, fiili olarak, yeni bir İsrail’in oluşmasında adım adım ilerlerken: tampon bölge, Kürdistan, koridor, paralel devlet vs. kavramları AKP kalemşörleri tarafından dillendiriliyordu. Bir de baktık ki, Tunceli’de PKK, bir milletvekilini kaçırmış! Hem de Alevi kökenli…

Bu süreçten sonra, ortalığa alevi-sünni çorbası konulacaktır. Güneydoğu’da, çözüm için meleler, fetullahçılar, din üzerinden halkla ilişkiye geçme efsanesi devam ediyorken; Suriye Aleviliğiyle Türk Aleviliği arasındaki sosyo-kültürel farkların/benzeşliğin üzerinden, Suriye’ye muhalifler üzerinden ‘savaş ve silah’ ihraç etmenin alt yapısı kurgulanıyor.

Açık İstihbarat Haber
    Oyun Bitti: Devlet Yok; AKP Var

Kaan Turhan - Açık İstihbarat

Açik Istihbarat'in Resmi
    E-Posta Grubu
    AçikIstihbaratTürkiye'ye Üye Olun

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

24.08.2012

Hüseyin Aygün’ü kaçıranların(!), Suriye’yle sınırlarımızı zorlayanlardan bağımsız olmadıkları gün gibi ortadayken; yeni CHP, yeni muhafazâkarlık bentlerini örüyor: kendini, AKP yerine mi hazırlıyor, iktidarın eli altındaki muhalefet olmanın yeni siyasetini mi kuruyor bilinmez ama partinin, bölgesel istikrarsızlıkta ihtiyaçlara paralel bir vücuda büründürüldüğü kesin!
    Suriye, fiili olarak, yeni birİsrail’in oluşmasında adım adım ilerlerken: tampon bölge, Kürdistan, koridor, paralel devlet vs. kavramları AKP kalemşörleri tarafından dillendiriliyordu. Bir de baktık ki, Tunceli’de PKK, bir milletvekilini kaçırmış! Hem de Alevi kökenli…

Bu süreçten sonra, ortalığa alevi-sünni çorbası konulacaktır.Güneydoğu’da, çözüm için meleler, fetullahçılar, din üzerinden halkla ilişkiye geçme efsanesi devam ediyorken; Suriye Aleviliğiyle Türk Aleviliği arasındaki sosyo-kültürel farkların/benzeşliğin üzerinden, Suriye’ye muhalifler üzerinden ‘savaşve silah’ ihraç etmenin alt yapısı kurgulanıyor.

AKP cenahından Yalçın Akdoğan, kaçırılma olayının:

“Alevi Kürtler üzerindeki inisiyatif mücadelesini
    ortaya koyuyor. Güneydoğu’nun neredeyse tamamında ciddi bir varlık gösteremeyen CHP’nin Tunceli’deki varlığı,Kürt’ün solcu-sağcısını da, Alevi-Sünni’sini de kendi kontrolü altına alma gayreti içinde olan PKK’yı rahatsız ediyor. AK Parti teşkilatlarıüzerinde devam eden baskı ve şiddetin bir an için CHP’ye yönelmesi ise terörün siyaset kurumu üzerinde baskı kurması şeklinde gündem oluşturuyor…Oysa bölgede AK Parti’yi hasım, düşman ve rakip olarak gören, ona karşı kirli mücadele yürüten bir terör örgütü var. Bu örgüt, Kandil’den gelen açıklamalarda da görüldüğü gibi eskiden devleti hedef gösteriyordu, şimdi AK Parti’yi hedef olarak konumlandırıyor, bölgedeki en güçlü siyasi partiyi bitirmeye çalışıyor.”

Tunceli’deki kaçırılma olayını, ‘alevi Kürtler üzerindeki hakimiyet’ stratejisiyle karşılayan, Akdoğan: CHP’nin Tunceli’deki etkinliğinden yararlanarak, iktidarın iplerine bağlı bir ‘muhalefet partisi’nin saflarındaki Alevilerden, oy ve Suriye’deki savaşta onam istiyor!

Ayrıca, Akdoğan; belki de AKP’nin on yıllık ihanet döneminde, çok ciddi bir olguyu tüm çıplaklığıyla ortaya koyuyor: devlet yok, AKP var! Çünkü, devlet tasfiyesi tamamlanmış ve yerine AKP diktatoryası gelmiştir: kurumlarıyla, kuruluşlarıyla, askeri ve polisiyle, istihbaratı ve dindar gençliğiyle... bu da oyunun sonudur!

Kaçırılma olayının hemen ertesinde, yeni CHP’nin iftiharla sunduğu bir iftar yemeğinde; başta AKP kalemşörleri, fethullahçılar davetliler arasında dikkati çekmişti.

Dini ritüellerle süslenmiş bir birliktelikten doğan ateş, AKP’nin gönlünde taht kurmuş Kılıçdaroğlu ve şûrekasını;AKP’ye doğrudan eklemlenmesinin, ılımlılığın tavan yapmasının, fethullahçılarla dirsek temasının güçlendirilmesinin, geleceğin tam çöküş haline dönüştürülmüş,Cumhuriyet’ten arındırılmış siyasasında, müzmin muhalefet olarak CHP’nin yerini sağlamlaştırma fırsatı olmuştur.

CHP’nin iftar yemeğine katılan Fehmi Koru (Taha Kıvanç’a yazdırdığı) yazısında:

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘yeni CHP’si... CHP genel başkanının onuruna düzenlenen bir iftara katıldım, kendimi Refah Partisi ortamında hissettim...

diye yazıyordu. Fethullahçı Hüseyin Gülerce de:

Bu iftarı, CHP'nin "yeni CHP" olması adına ben çok önemsedim. Türkiye'de gerilimin ve kutuplaşmanın yerine, uzlaşma kültürünün, diyaloğun ve karşılıklı saygının yerleştirilmesi adına gerçekten önemsedim. Konuya, siyasi bir hamle olarak bakmıyorum. CHP'nin, toplumsal barış adına üzerine düşen sorumluluğun bilinci ile attığı ve ihtiyaç duyduğumuz bir adım olarak bakıyorum.”

Kılıçdaroğlu
    , iftar yemeğinde; dini özgünlüğünden, geçmişte yapılan hatalardan, fethullahi ağızla hoşgörü veılımlılıktan söz açmıştı.

Komşuda yangın, bombalamalar, Hatay’ın köylerinde, gündüz dinlenen, gece Suriye’ye savaşmaya giden; NATO’nun yeni savaş stratejisi unsuru ‘muhalifler’ cirit atarken; Hakkari’de Mehmetçik, PKK’yla sıcak temas halinde vatan savunmasınıyaparken,‘devlet’ Hakkari’yi vermişken;

BDP’lilerin Şemdinli’nin Bağlar Köyü Derecik beldesi yol ayrımında, bölgede inceleme yapmaya gittiklerinde, PKK’lıteröristlerce destek propagandalarıyla karşılanıp, yolları kesilirken ve BDP’li öncülüğündeki heyet PKK’lılarla kucaklaşırken…

Hakkâri, Şemdinli hatta Güneydoğu coğrafyası: Suriye üzerinden, Irak’ın kuzeyine uzanacak tampon bölge / güvenli bölge olarak tasarlaması yapılırken…

Halk, yalan haberlerle; komşu Suriye’ye, komşu İran’a düşman bir kitle haline evriltilirken…

AKP, CHP, MHP vs. partiler: neo-liberal, kapitalist ve emperyalist batı hegemonyasına: “beni al, onu alma”nefesini üflemektedirler!

Avrasya Hareketi lideri Aleksandr
    Dugin,

“ABD’nin yeni Ortadoğu haritasında Türkiye’ye bir pay bırakılmamış. Tam tersi Türkiye’nin topraklarında büyük Kürdistan, Ermenistan’a yer verilmiş. Türk dış politikasının yanlış bir müttefik seçmesi Türkiye’nin bir ülke olarak dünya haritasından silinmesine yol açacak… Ayrıca, Türkiye yalnızlaşıyor, giderek izole oluyor. Yakın gelecek için benim tahminim şu: Kürt sorunu daha da gerginleşecek, terörizm artacak. Bu durum Türkiye’nin içinde sosyal parçalanmaya neden olabilir.”

Dugin
    ’in saptaması önemli, ABD Ortadoğu’daki planında ve çizmek istediği yeni haritada Türkiye’ye yer vermiyor ve Türkiye’yi küçültüyor.

Bunun için de, devleti zayıflatıp: Ergenekon, Balyoz vs. uydurma davalarla, Türkiye’yi ayakta tutanları parmaklıklar ardına gönderiyor. Böylelikle, devletin bitiş resmi tamamlanmış oluyor!

Ama, Tayyip’in danışmanı Yalçın Akdoğan’ın ifşaatı her şeyi ortaya koyuyor: artık devlet yok, AKP diktası var!

Sayfayı Paylaş