OnePlus One akıllı telefon yakında CyanogenMod 12S güncellemesi alacak

Konu, 'Android os' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]OnePlus One akıllı telefon yakında CyanogenMod 12S güncellemesi alacak[/h]OnePLus, yakında yeni CyanogenMod güncellemesini sunacak…
    Çin’in son dönemde ön plana çıkan en yeni akıllı telefon üreticilerinden bir tanesi OnePlus oldu. Oppo’nun bir zamanlar kıdemli başkan yardımcılığı görevini de üstlenen Peter Lau tarafından kurulan OnePlus, ilk ve tek akıllı telefonu OnePlus One’ı geçtiğimiz sene satışa sunmuştu.[​IMG]“Flagship Killer” sloganı ile sunulan cihaz, önce Çin’de ardından Avrupa ve ABD’de sunulmuş ayrıca Hindistan pazarında da yerini almıştı. Akıllı telefon çoğunlukla davetiye usulü satılmasına karşılık 2014’ü 1 milyonu aşkın satış rakamı ile kapatmasını bildi.OnePlus akıllı telefonunda Android tabanlı Custom ROM CyanogenMod’a yer verirken, bu işletim sistemi nedeni ile kısa süre önce Hindistan’dan sorun yaşamıştı. Micromax ve CyanogenMod arasında imzalanan bir işbirliği anlaşması, OnePlus’ın başını ağrıtmıştı.OnePlus bunun üzerine kendi işletim sistemini geliştirirken, kısa süre önce de OnePlus kullanıcıları için sundu. Oxygen OS olarak adlandırılan işletim sistemi Android lollipop tabanlı geldi.
    Diğer taraftan CyanogenMod güncellemeleri de gelirken, CyanogenMod 12S güncellemesi geçtiğimiz Mart ayı sonunda sunulacaktı. Ancak bazı sorunlar nedeni ile güncelleme gecikirken, Twitter üzerinden gelen bilgi bir kaç gün içinde sunulacağı şeklinde.OnePlus akıllı telefon 5.5″1920×1080 piksel dokunmatik ekran, 3GB sistem belleği, 16GB/64GB dahili veri kapasitesi, 13MP arka kamera, dört çekirdekli işlemcili Qualcomm snapdragon 801 yonga seti, 5MP ön kamera gibi özelliklerle geliyor.

Sayfayı Paylaş