Öğrencilerden Erdoğan'a sert yanıt

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ahmetsami33 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    "Acilen Erdoğan'ı adaplı olmaya çağırıyoruz"

[FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]Üniversite harçlarına yapılan zamları protesto ettikleri için Başbakan Erdoğan'ın dün Meclis'teki AK Parti grup toplantısında 'Adaba davet ediyorum' diye eleştirdiği öğrenciler, bugün Taksim meydanında toplanarak eylem yaptı. Öğrenciler de "Acilen Erdoğan'ı adaplı olmaya çağırıyoruz" dedi.

[/FONT][FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif][​IMG][/FONT]
    [FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]
    “Adapsızlığa Devam, Harçlara Hayır" yazılı pankart açan öğrenciler “Adap Şampiyonu Başbakan", “Adabımızı Bozarsak Fena Olur", “Zamcı AKP'den Hesap Sor" “Türkiye Adap Birincisi", “Harç Zamları Başbakanın Adabını bozdu" yazılı karikatürlerin yer aldığı dövizler taşıdı.

Öğrenci Kolektifleri adına Suna Büyüktanır bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada, “Üniversitelilerin kararlı militan mücadelesi Tayyip Erdoğan'ın canını çok sıkmış olacak ki ağızdan çıkanı kulağı duymuyor. 'Gençlerin tepkileri ideolojik ve adap dışıdır' diyor. Hiç kusura bakma sayın başbakanım, evet biz ideolojik davranıyoruz" denildi.

"Zamlarıda harçları da kabul etmiyoruz" denilen açıklamada ayrıca, "Onun içinde, Ankara'da meclis önündeydik. İzmir'de belediye binasına pankart astık. İstanbul'da The Marmara Oteli'nde YÖK Çalıştayını bastık. Ankara'da sen döner yerken, harç zamlarını protesto ettik, Döneri boğazına dizdik. Tüm bunları parasız eğitim için yaptık. Siz ise zam üstüne zam yapınız. Peki soruyorum size biz mi adapsızız " Acilen Erdoğanı adaplı olmaya çağırıyoruz" ifadesi yer aldı.

Öğrenciler açıklamanın ardından olaysız dağıldı.
    [/FONT]

2. 05camci

05camci Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar bu formda siyasi konulara girilmese daha iyi olur bence lehte veya aleh yorum yazmak istemiyorum yazarsa siyasi polomiğe dönüşür saygılar iyi akşamlar

Sayfayı Paylaş