O savcı istifa etti

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında beydemir tarafından paylaşıldı.

1. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4

• Murat YILDIRIM / MUŞ - SABAH
    • 13.07.2010
    Erzincan'dakiErgenekon davasının gizli tanığı 'Efe' olduğu öne sürülen Malazgirt Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Bozkurt görevinden istifa etti. Yaklaşık 6 ay önce Erzincan'ın İliç ilçesindeki görevinden Muş'un Malazgirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na atanan Bozkurt dün görevinden ayrıldığını açıkladı. Bozkurt, Ergenekon'un Erzincan yapılanmasını deşifre ettiği için çok sayıda tehdit aldığını belirterek "Tabii bunlardan korktuğum için istifa etmedim. Görevimizi tam anlamıyla yerine getiremiyoruz. Yargı son zamanlarda vesayet altına girdi. Bunun için gördüğüm lüzum üzerine görevimden istifa ettim" dedi. Ergenekon'u deşifre ettiği için üzerine çok gelindiğini, hatta bu süreçte otomobilinin kurşunlandığını kaydeden Bozkurt, "Ben gördüğüm lüzum üzerine görevimden istifa ettim. Artık yargı ailesi içerisinde avukat olarak görev yapmayı düşünüyorum" diye konuştu. Ergenekon davasında yargılanan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in, hakkında 16 ayrı iddiayla soruşturma başlattığını, tümü için takipsizlik kararı verildiğini kaydeden Bozkurt, "Onurumla istifa ediyorum. Malazgirt terör bölgesidir. Zaten can güvenliğim yokken Malazgirt'e atanmam düşündürücüdür. Doğu'da görev yapmama rağmen beni tekrar Malazgirt'te atadılar" dedi. Bozkurt'un Erzincan'daki Ergenekon davasının gizli tanıklarından 'Efe' olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Bozkurt bu iddiaları yalanlamıştı. İfadelerinde kendisini 'üst düzey bürokrat' olarak tanıtan 'Efe', Albay Dursun Çiçek ile Başsavcı İlhan Cihaner'in 'İrtica ile Mücadele Eylem Planı' çerçevesinde ilişkide olduğunu öne sürmüştü.

2. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ama cihaner ismail ağa cemaatına rağmen görevinin başında fark var

3. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Konu ney umurumda değil... Zaten konudan bağımsız bir hipotez öne süreceğim;

Paralı askerleri savaşa sürenler o askerin alın paranız da sizin olsun diyerek cepheden kaçabileceğini unutmamalıdır. Satın alınmış askerlerle bir yere kadar gidilebilir.

Şimdi bunun konuyla alakası var mı? Yok, ben öylesine aklıma geldi de yazdım. Neden bu konuda aklıma geldi fikrim yok. Günün özlü sözü gibi saçma sapan Günün Hipotezi başlığı açıp forumu kirletmemek için buraya yazdım.

Sayfayı Paylaş