ö n e m l i d i r d i k k a t l e o k u n m a l ı

Konu, 'Uyduturk Cafe' kısmında papalino tarafından paylaşıldı.

1. papalino

papalino Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Son çıkarılan yasa ile ilgili olarak "Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu" adı altında, tıpkı RTÜK gibi bir kurul
    e-mail gönderilerini ve Web sitelerini denetim altına alarak,muktedirlerin hoşuna gitmeyen gönderi ve siteleri
    takip ederek, gerekirse istediklerini sorgulayıp yargılayabilecekler.

Kısacası fasit bir sansür uygulaması aşamasına daha geçilmiş bulunuyor.
    Bana gelen bu iletiyi ben de sizlerle paylaşmak istedim.
    Ülkemizde BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ve İnternet Üst Kurulu "denetleme" başlığı altında bir çok özel çalışma yapmaktadır.
    Bu denetlemeler çağımızın etkin iletişim araçları olan E-mail,Facebook,Twitter ve benzeri alanları da kapsamaktadır.
    Bu noktada hükümet karşıtı yazılan,paylaşılan ve yorumlanan her konu için takip başlatılması söz konusudur.
    Savcılıklar ;
    "Siyasi ve ideolojik içerikli haber paylaşmında bulunmak, yazılı ve resimli paylaşımlarla devlete ait kurum ve kuruluşları aşağılamak,devlet büyüklerine karşı küçük düşürücü paylaşımlarda bulunmak,Başbakan'ı ve partisini hedef alan paylaşımlarda bulunmak,kamuoyunu hükümet ve Başbakan aleyhine olumsuz yönlendirmeye dönük onur kırıcı ibarelerin kullanıldığı ifade ve paylaşımları yaymak" suçlamaları ile dava açabilirler.

Sonuç olarak kişisel güvenliğiniz ve hürriyetiniz için yukarıda belirtilen konularda dikkatli olmalısınız.

2. fuathoca

fuathoca Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ne yapalım hepimiz korkup saklanalım mı?Faşizmin istediği de budur.kitleleri korkutup sindirmek.ama yama yok arkadaş.

Sayfayı Paylaş